Poslední výlet v základní skupině KS nezačal pro nás dobře již před samotným odjezdem. Někteří členové týmu nemohli kvůli práci, jiní ze zdravotních důvodů a těsně před odjezdem se rozpadla i tato sestava, čímž jsme jistě způsobily soupeři značnou radost. Na výlet se navíc jelo vláčkem, jelikož bylo nedostatek řidičů.

sachyslaviarajče.net

Z pozice kapitána děkuji všem, kteří zápas odehráli.

Z utkání jsme vydolovali 5 remíz a tři prohry.

Článek píši očima naší tajné zbraně - Jaromíra Čiháka, který nastoupil k prvnímu zápasu.

Když jsme začali hrát, Vojta po pár tazích nabídl svému silnějšímu soupeři remízu Martinu Zapletalovi. Ten mu ji odmítl. Mým soupeřem byl malý kluk Marcel Locker, tak něco kolem 12 let. Ve čtrnáctém tahu jsem špatně propočetl výměny. Použil jsem k nim i figuru, která mi chránila další figuru. Kluk byl pozorný a získal mou figuru za svého pinďu. Značně mne to rozladilo. Takhle jsem si svůj návrat do světa šachů nepředstavoval. Taková materiální ztráta ! To velmistři vzdávají !!! Měl jsem chuť s tím praštit. Pouze představa, že bych se několik hodin nudil, než mí kolegové dohrají, mě přinutila k další hře. Asi po dalších deseti tazích udělal zase chybu můj soupeř. Dostal vidličky a figuru jsem měl zpět. Když jsem mu pak střelcem po diagonále sebral další pióny a ocitl se v materiální výhodě, po vzoru Vojty jsem se odvážil nabídnout remízu, kterou s vděčným pohledem ihned přijal. A já jsem se mohl věnovat svému velkému vzoru - Vojtovi.

Vojta proti svému soupeři zvolil zvláštní taktiku. Začal ho psychicky ničit! Většinu času z partie strávil oslavou narozenin. Občas odběhl k šachovnici, u které se zdržel velmi krátce a hned byl zpět. Soupeř to nevydržel a partie nakonec skončila remízou, kterou mu Vojta nabízel hned v úvodu.“

K dalším partiím: remízy uhrál Luboš Jína s Václavem Paulusem, Marcel Švertšal s Petrem Králíčkem (v této partii náš borec nenašel vítězné pokračování). Milan doplatil na ztrátu pěšců a Pavel Kačmar stratil zpartii po ztrátě figury s Michalem Papouškem.

Odkaz na tréninkové stránky

Podporují nás

 

Šachové úlohy