Tento čtvrtek, v tanečním sále „U Košků“, proběhlo pod vedením Ivana Kopala krajské kolo škol čtyř členných družstev.

sachyslaviarajče.net

Na turnaj zavítal i předseda Šachového svazu LK, pan František Zikuda a republikový manažer projektu Šachy do škol pan Miroslav Veselý, který v průběhu turnaje vedl diskuzi s trenéry mládeže a komisí mládeže LK.

Do bojů o stupně vítězů a postup se zapojilo více jak 90 mládežníků. Hrálo se ve třech skupinách rozdělených na střední školy, první a druhý stupeň základních škol. Zatímco ve skupině středních škol hrálo 6 družstev, z toho 4 ze SPŠSE a VOŠ Liberec, tak základní školy byly v každé ze skupin zastoupeni po 8 družstvech. První dvě družstva z každé kategorie postupují do republikového finále.

Celá FOTOGALERIE

Nejnapínavější boje o první příčky probíhali v kategorii nejmladších. Kategorii vyhrálo suverénně družstvo ZŠ Partyzánská Č. Lípa "A", ale na druhém až čtvrtém místě se před posledním kolem seřadily tři celky s totožným bodovým ziskem: ZŠ Kaplického Liberec, ZŠ Partyzánská Č. Lípa "B" a ZŠ Ještědská Liberec.... a v takovém pořadí i skončily a to díky výhře 4 - 0 ZŠ Kaplického a vzájemné remíze pronásledovatelů. Opravdu skvělí úspěch školního družstva ZŠ Kaplického, které náš oddíl podporuje.

Sestavy vítězných družstev 1. stupeň :

1. ZŠ Partyzánská Č. Lípa "A" pod vedením paní Jany Jínové: Habenicht Martin, Pícha Štěpán, Adámek Jiří, Sichrovský Filip a Löffler Šimon

2. ZŠ Kaplického Liberec pod vedením trenéra Pavla Římovského: Maršík Matěj, Jirásek Oskar, Maršík Ondřej, Blažek Tomáš, Blažek Matěj a Martínek Lukáš

3. ZŠ Partyzánská Č. Lípa "B" pod vedením paní Jany Jínové: Košťál Vojtěch, Kulašová Nikola, Zákutný František, Novotná Adéla, Sebai Adam

Výsledky : Přebor škol, 1. stupeň ZŠ, KK, ŠSLK

V kategorii 2. stupně základních škol vyhrálo stejně jako loni družstvo G Dr.A.Randy Jablonec n.N. Druhé skončilo překvapení soutěže družstvo ZŠ Dr.F.L.Riegra Semily a třetí díky pomocnému hodnocení ZŠ Broumovská Liberec.

Sestavy vítězných družstev 2. stupeň :

1. G Dr.A.Randy Jablonec n.N. :Sýkora Marek, Sivák Lukáš, Vltavský Jakub, Padronová Jitka

2. ZŠ Dr.F.L.Riegra Semily : Dolenský Štěpán, Dolenský Filip, Kos Kryštof Mikuláš,Salava Filip

3. ZŠ Broumovská Liberec : Rýgl Jakub, Giza Ondřej, Fejgl Jan, Halama Tomáš

Výsledky: Přebor škol, 2. stupeň ZŠ, KK, ŠSLK

Přebor středních škol ovládlo SPŠSE a VOŠ Liberec „A“ před G F.X.Š. Liberec a třetím Gymnáziem a SOŠPg Liberec

Sestavy vítězných družstev:

1. SPŠSE a VOŠ Liberec„A“: Hejduk Miroslav,Doubek Jakub, Hradecký Ondřej, Kučerová Kristýna

2. G F.X.Š. Liberec: Viták Jiří, Pop Tomáš, Horák Adam, Pažout Patrik

3. Gymnázium a SOŠPg Liberec: Pajerský Michal, Suchomel Tomáš, Hušková Agáta, Maťátko Martin a Tomeh Marek

Výsledky : Přebor škol, SŠ, krajské kolo, ŠSLK