sachyslaviarajče.net
sachyslaviarajče.net

Do boje o první místo nastoupili oba týmy v základních sestavách a tak se dalo čekat, že zápas bude ozdobou krajského přeboru.

sachyslaviarajče.net
sachyslaviarajče.net

Utkání začalo remízou Máry Gombaly se zkušeným Honzou Petráněm. Po následné výhře Jirky Groha nad kapitánem hostí naštěstí rychle srovnal skóre náš lídr Ben Polák, který chladnokrevně vyvrátil kombinaci domácího talenta Haaseho.

sachyslaviarajče.net
sachyslaviarajče.net

Respekt budily dosavadní výsledky dalšího domácího supertalenta Jirky Vitáka. Osm z osmi působilo impozantně. Ale náš nejzkušenější hráč Pavel Peníška se toho nezalekl a v bojovně vedené partií spravedlivou remízou pokazil domácímu hráči 100% úspěšnost.

sachyslaviarajče.net
sachyslaviarajče.net

Vedení na stranu hostujícího týmu strhnul ve skvělé formě hrající Lukáš Václavíček. Rychle využil neopatrného tahu zkušeného ligového hráče Ondry Sýkory a kombinací jako vystřiženou z učebnic šachové taktiky získal rozhodující materiální výhodu a bez problémů dovedl partii do vítězného konce.

Ale domácí se nevzdávali a skóre opět srovnal Zdeněk Cakl. Našeho Jirku Jareše překvapil již v zahájení nekorektní obětí figury, při které se Zdeněk svou poker face snažil vzbudit dojem, že se jedná o předem připravenou teoretickou novinku. Jirka sice zareagoval správně, ale poté se nechal trochu ukolébat tím, že žádné soupeřovi hrozby nebyly v dohledu. Mazaný Zdenda Cakl však nalezl překvapivý plán, proti kterému náš hráč nenašel účinnou obranu.

sachyslaviarajče.net
sachyslaviarajče.net

Petr Paldus se neúnavně snažil zdolat obrannou tvrz, kterou vystavěl domácí Marek Sýkora. Když Petr poznal marnost svého počínání, nabídnul svému mladému soupeři remízu. Ten ji k nemalému údivu všech přihlížejících odmítl, ale po několika zmatených tazích králem musel uznat, že pozice vykazuje zřetelné plichtoidní rysy a tak nakonec hráči podepsali remízu.

sachyslaviarajče.net
sachyslaviarajče.net

O výsledku zápasu tak rozhodla partie na poslední šachovnici. Péťa Hübner sehrál životní partii, ve které se mu podařilo zatlačit svého soupeře, Jaroslava Kučeru, do defenzivy. Dlouho to vypadalo, že se domácí hráč ubrání, ale v rozhodujícím okamžiku přehlédl kombinaci, kterou však náš hráč dlouho dopředu plánoval a klasickým obratem docílil technicky vyhrané pozice. S technickou realizací převahy neměl Petr Hübner sebemenší problém a korunoval tak naše vítězství.

A tak jsme mohli jít slavit (respektive symbolicky si připít na vítězství a začít se připravovat na další zápasy).

Celá fotogalerie

 

10.k.  26.03. SLAVIA "A" - TJ Lokomotiva Liberec "B"

11.k.  09.04. ŠK Zikuda Turnov "C"  -  SLAVIA "A"

 


Warning: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/www/sachy-slavia-lbc.cz/www.sachy-slavia-lbc.cz/templates/diamonds/index.php on line 169