Vytisknout

Na poslední domácí zápas KP v letošní sezoně k nám dorazili naši sousedé z Lokomotivy B. Přestože výsledek nakonec odpovídal postavení v tabulce, kdy naše družstvo hraje o postup a hosté sestupují, tak na šachovnicích to tak jednoznačné nebylo.

sachyslaviarajče.net
sachyslaviarajče.net

K utkání jsem dorazil kolem půl dvanácté, kdy jsme již vedli zásluhou Míly Řičánka, který rychle vyhrál nad Milanem Voldřichem. Na dalších šachovnicích ale probíhal lítý boj. O překvapení se postaral Honza Jílek, který remizoval s naším Jirkou „Drakem“ Jarešem, který nezužitkoval noční přípravu dámských koncovek.

sachyslaviarajče.net
sachyslaviarajče.net

O zvýšení náskoku se postaral Lukáš Václavíček, který dvojí obětí koně a střelce odkryl černého krále Luboše Jíny tak, že matu nešlo zabránit. A následovala opět remíza, tentokráte na osmé. Fanda trochu se štěstím remizoval s Vítězslavem Zuzánkem.

sachyslaviarajče.net
sachyslaviarajče.net

Na dalších šachovnicích měli všichni naši lepší pozice a ve většině případech i lepší čas. Mára Gombala díky pomoci Luďka Švece vyměnil dámy a poté rychle uplatnil pěšcovou převahu. Pavel Peníška získal postupně tři pěchy z armády Marcela Švertšala a nahánění jeho krále korunoval vyšáchnutím věže.

sachyslaviarajče.net
sachyslaviarajče.net

Kapitán Peťa Janouš v téměř symetrické pozici, ale s lepším králem, odmítl remízu Marku Malému a využil rychlého pochodu krále pro soupeřova pěcha a rozhodující výhodu. V poslední partii se již zdálo, že Peťa Paldus výhodu pěšce přetaví v dámu a vítězství. Ale Miloslav Tomeš byl proti. Za dámu bětnul věž, překryl dráhu svého volňase střelcem a sám stavil dámu. Naštěstí měl Peťa své zbylé figury rozmístěny tak, že soupeř nemohl zabránit proměně posledního Petrova pěšce jinak než věčným šachem a partie skončila remízou.

sachyslaviarajče.net
sachyslaviarajče.net

Za dva týdny jedeme na půdu Turnova, kde nás čeká historický boj o postup do 2. ligy.