Osmý ročník Memoriálu Zdeňka Kobra a Krajský přebor v rapid šachu vyhrál s náskokem bodu FM Jiří Liška. Na stupních vítězů jej v KP doplnili Přemysl Bělaška a šachová naděje Václav Finěk. V celkovém pořadí memoriálu Jiří Gregor a Přemysl Bělaška.

sachyslaviarajce.net
sachyslaviarajce.net
sachyslaviarajče.net

Šachový klub SLAVIA Liberec, v rámci již šestého ročníku memoriálu Zdeňka Kobra, uspořádala i tentokrát otevřený Krajský přebor LK v rapid šachu. Souběžně s KP jsme uspořádali turnaj mládeže, který zaujal pana Kobra mladšího a to z důvodu, že pan Zdeněk Kobr na jehož počest memoriál pořádáme se věnoval hlavně výchově mladých šachistů.

Oba turnaje zahájil pan Leoš Kobr, který osobně předával i poháry a ceny vítězům. Věcné ceny pro KP věnoval Pivovar SVIJANY a turnaj mládeže podpořila především společnost DENSO. Oběma sponzorům děkujeme.

Krajský přebor ŠSLK v rapid šachu 2017 - celkové výsledky

Petr Špinka - Krajským přeborníkem LK 2016

V sále restaurace U Košků jsme uspořádali pátý ročník memoriálu Zdeňka Kobra. I tento rok byl turnaj zároveň Krajským přeborem v rapid šachu. Turnaj řídil Vojta Šic, kterému pomáhal Petr Jakša. Hlavním rozhodčím byl tradičně Jan Malec.

Celkovým vítězem se stal Zdeňek Hába s 8 body. Druhý Jiří Gregor uhrál 7,5 bodu a třetí Jiří Kadeřábek 7 bodů. Ani jeden z borců na prvních třech místech nepoznal hořkost porážky.

Vítěz KP v rapidu Petr Špinka                   Fotogalerie

Krajským přeborníkem se stal Petr Špinka z ŠK Libštát (celkově čtvrtý), před Zdeňkem Jouklem a Liborem Titěrou.

  Přestože řadu hráčů skolila epidemie chřipky a v témže termínu se hrála šachová liga, které se účastnil i obhájce krajského přeborníka a další hráči, sešlo se v hracím sále 64 šachistů a šachistek.

 Celkovým vítězem a krajským přeborníkem se stal bez prohry Vladimír Vltavský s 8 body před Tomášem Buchcarem se ziskem 7,5 bodu a sedmibodovým třetím Zdeňkem Hábou.

 Dařilo se také našim hráčům. V posledním kole hrál Péťa Janouš o třetí místo a byl opravdu blízko. V téměř vyhrané koncovce bohužel daroval v časové tísni soupeřovi koníka a bylo rozhodnuto. I přes tuto porážku obsadil celkové pěkné 9. místo. Kousek za ním skončil na 11. místě Míla Řičánek, následován Markem Gombalou a Péťou Paldusem.

 Pěkné 21. místo uhrál Luboš Jína, který za sebou nechal i další naše hráče Jirku Jareše, Frantu Laška a Péťu Hübnera.

  Z řad naší mládeže hráli Pavel Kačmar, Jakub Faistauer, Karel Hladík a Vojta Šír, který skončil druhý v kategorii do 12 let.

 Turnaj jako hlavní rozhodčí s přehledem dozoroval Honza Malec a spolu s pořadateli Vojtou Šicem a Péťou Jakšou zajistili hladký průběh soutěže. Za rodinu doktora Zdeňka Kobra byl v průběhu turnaje tradičně přítomen i pan Kobr mladší, který v závěru osobně předával ceny.

 Díky podpoře sponzorů, zejména Pivovaru Svijany a Centru Babylon, byly přichystány ceny pro všechny účastníky soutěže.

Foto z celého turnaje naleznete na:  http://sachyslavia.rajce.idnes.cz/Memorial_Z._Kobra_-_KP_2015

Výsledková listina

Buletin č. 2-2015 obsahuje reportáže, fota a výsledky z Memoriálu Z. Kobra, Bakovských dvojic a KPD


Warning: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/www/sachy-slavia-lbc.cz/www.sachy-slavia-lbc.cz/templates/diamonds/index.php on line 169