Vytisknout

  Přestože řadu hráčů skolila epidemie chřipky a v témže termínu se hrála šachová liga, které se účastnil i obhájce krajského přeborníka a další hráči, sešlo se v hracím sále 64 šachistů a šachistek.

 Celkovým vítězem a krajským přeborníkem se stal bez prohry Vladimír Vltavský s 8 body před Tomášem Buchcarem se ziskem 7,5 bodu a sedmibodovým třetím Zdeňkem Hábou.

 Dařilo se také našim hráčům. V posledním kole hrál Péťa Janouš o třetí místo a byl opravdu blízko. V téměř vyhrané koncovce bohužel daroval v časové tísni soupeřovi koníka a bylo rozhodnuto. I přes tuto porážku obsadil celkové pěkné 9. místo. Kousek za ním skončil na 11. místě Míla Řičánek, následován Markem Gombalou a Péťou Paldusem.

 Pěkné 21. místo uhrál Luboš Jína, který za sebou nechal i další naše hráče Jirku Jareše, Frantu Laška a Péťu Hübnera.

  Z řad naší mládeže hráli Pavel Kačmar, Jakub Faistauer, Karel Hladík a Vojta Šír, který skončil druhý v kategorii do 12 let.

 Turnaj jako hlavní rozhodčí s přehledem dozoroval Honza Malec a spolu s pořadateli Vojtou Šicem a Péťou Jakšou zajistili hladký průběh soutěže. Za rodinu doktora Zdeňka Kobra byl v průběhu turnaje tradičně přítomen i pan Kobr mladší, který v závěru osobně předával ceny.

 Díky podpoře sponzorů, zejména Pivovaru Svijany a Centru Babylon, byly přichystány ceny pro všechny účastníky soutěže.

Foto z celého turnaje naleznete na:  http://sachyslavia.rajce.idnes.cz/Memorial_Z._Kobra_-_KP_2015

Výsledková listina

Buletin č. 2-2015 obsahuje reportáže, fota a výsledky z Memoriálu Z. Kobra, Bakovských dvojic a KPD