"""" 24.3. ŠK Libštát - ŠK SLAVIA Liberec A """ 7.4. TJ Lokomotiva B - SLAVIA B """
sachyslaviarajče.net

Naše výprava pod vedením Vojty Šice se rozhodla udělat výlet vláčkem. Jeli jsme ve složení Jakub Faistauer, Míla Adamec, Pavel Kačmar, Karel Hladík, já a Vojtu hlídali jeho dvě vlastní děti, ještě šachy nehrající. Na místě se k naší partě přidali ještě Ondřej a Matěj Maršíkové (foto).

Jíž tradičně se konal KP mládeže v Novém Městě pod Smrkem ve spolupráci s DDM, tantokráte v sále Dělnického domu. Nutno pochválit ředitelku turnaje Romanu Zemanovou a rozhodčí Ivana Kopala a Honzu Malce za hladký průběh turnaje.

Před započetím bojů na šachovnicích proběhlo vyhlášení výsledků KP družstev mládeže.
Přesto, že termín kolidoval se zápasem našich hokejistů na MS s Kanadou, zúčastnilo se turnaje 18 mládežníků v kategorii H, D 8, 10 a v kategorii H,D 12, 14, 16 hrálo 32 mládežníků.

Memoriál J. Klápštěho vyhrál Ondřej Hradecký se šesti body s půlbodovým náskokem před Václavem Paulusem a Jiřím Vitákem.
Ondra Maršík skončil v kategorii nejmladší na 3. místě se ziskem tří bodů a Matěj Maršík v kategorii U10 obsadil 8.místo se ziskem 4,5 bodu.

Ostatní hráli v kategorii U14, ve které se čtyřmi body skončili Karel Hladík na 5. místě a Míla Adamec na sedmém. O bod méně uhráli na 8. místě Jakub Faistauer a desátý skončil Pavel Kačmar. Pavel se mohl postarat o největší překvapení v turnaji, když pěkným odtažným šachem získal dámu za koně celkového vítěze Ondřeje Hradeckého (viz foto níže). Nicméně Ondra boj nevzdal a po dalších asi 15 tazích Pavla zdolal.Mezi nejmladšími vyhrál Filip Dolenský z Libštátu (druhý na nedávném MČR) s náskokem dvou bodů, když z devíti partií jednou prohrál a dvakrát remizoval.
Odjezd z Nového Města jsme si trošku prodloužili díky hokeji, který jsme sledovali až do konce a fandili našim proti Kanadě v místní restauraci.