Ve Stráži pod Rálskem vyhrál náš Ondra Maršík Krajský přebor do 8 let! Gratulujeme

sachyslaviarajče.net

V sobotu 6.6.2015 se za krásného počasí konal ve Stráži pod Ralskem krajský přebor kategorií H10, D10 a H8, D8 Libereckého kraje a současně druhý turnaj jako Open pro ročníky 2005 a starší. Krajského přeboru se zúčastnilo celkem 16 dětí a Open 17 dětí. Turnaj proběhl za příjemné a poklidné atmosféry v prostorách Kulturního domu za profesionální organizace v čele s hlavním rozhodčím turnaje Janem Malcem.

Ze Slavie Liberec se zúčastnil pouze Ondra Maršík v kategorii H8 a Matěj Maršík v Open. Ondrovi se turnaj nadmíru vydařil. Ač nejmladší ze všech zúčastněných (jediný narozený v r. 2009) potvrdil stoupající formu a svojí kategorii vyhrál. O 1 bod porazil i nadějného Františka Zákutného z 1. Novoborské šachové a stal se tak se ziskem 4,5 bodu, k velké radosti rodičů i vedení klubu, krajským přeborníkem v kategorii H8.

Ondrovi přiřkl los v prvním zápase pozdějšího medailistu H10 Sichrovského, a posléze ještě jednoho silnějšího soupeře, ale po dvou prohrách se zvedl a turnaj zakončoval dokonce na první šachovnici, kde odehrál dlouhou dobu vyrovnaný zápas proti vítězi turnaje varnsdorsfkému Papouškovi. Ondra vítězstvím H8 získal svůj první pohár v životě a po návratu domů vše řádně oslavil přípitkem dětským šampaňským.

Matějovi se v Open dařilo střídavě oblačno a ziskem 4 bodů z 8 zápasů obsadil konečné 10. místo. I tak se mu ale turnaj líbil a na konci si vybral i hodnotnou cenu, kšiltovku a hrneček od Vojenských lesů a statků.