Činnost KM ŠSČR v současné době představuje především zajišťování dlouhodobých i krátkodobých soutěží družstev mládeže i soutěží jednotlivců a nadále řízení projektu Podpory šachových kroužků a projektu Šachy do škol. Na řízení soutěží družstev a jednotlivců má KM příliš slabý mandát, prakticky veškeré snahy o zlepšení současného stavu jsou paralyzovány z krajských či klubových úrovní, i když se již objevuje určitá skupina, především z řad kvalifikovaných trenérů, která snahy o zlepšení současného stavu podporuje.

 

Milí mladí přátelé, jak již víte, od září letošního roku dojde ke změně vašeho trenéra v kroužku šachu. To je jistě důležitá změna. Většina z vás byla dosud zvyklá na pana Šice, Františka Lašáka, Marka Gombalu, kteří se vám obětavě věnovali v minulých letech. Za tuto práci jim patří velký dík a jistě se s nimi budete i nadále vídat při různých šachových příležitostech.

 

Náš šachový oddíl plánuje po prázdninách podpořit zajímavý projekt Šachového svazu ČR s názvem Šachy do škol. Projekt je zaměřen na popularizaci šachu mezi mládeží cestou zejména základních škol. Podrobnější informace najdete zde.

 

Jistě se mnou budete souhlasit, že začínající šachista se v určitém okamžiku tréninku již neobejde bez dobré šachové literatury. Jaké knihy ale zvolit, na to není tak jednoduchá odpověď. Na trhu je nepřeberné množství knih, zejména cizojazyčných, často i velmi drahých.


Warning: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/www/sachy-slavia-lbc.cz/www.sachy-slavia-lbc.cz/templates/diamonds/index.php on line 169