Vytisknout
sachyslaviarajče.net
sachyslaviarajče.net

I v posledním kole Krajského přeboru zůstáváme neporaženi, když domácí ZIKUDA Turnov C, pravda, nehrající v nejsilnější sestavě porážíme 2,5 – 5,5 a opravdu nečekaně s 31 body obsazujeme první příčku.

sachyslaviarajče.net
sachyslaviarajče.net

Na zápas v Turnově jsme vyrazili v nejsilnější sestavě, pro jistotu jištěni 2 náhradníky. Přeci jen nás čekal třetí tým soutěže, který papírového favorita Desko Liberec také řádně potrápil.

Utkání se vyvíjelo příznivě již od začátku. Po výhrách Pavla Peníšky a hostujícího kapitána jsme se ujali vedení 2: 0.

Vzhledem k příznivému vývoji na dalších šachovnicích dostal souhlas k remízové nabídce Petr Hübner, jehož soupeř, pan Soběslavský, kladl překvapivě tuhý odpor. Obrannou tvrz černého se Petrovi nepodařilo narušit a tak remíza byla spravedlivým výsledkem.

sachyslaviarajče.net
sachyslaviarajče.net
sachyslaviarajče.net

Tradičně až téměř do holých králů hrál svou partii Petr Paldus. Po přechodu do koncovky 2 věží proti dámě sice přesvědčoval nedůvěřivého kapitána hostí, že jeho pozice je stále báječná a hraje na výhru, ale opticky to vypadalo spíše vyrovnaně. Z rovnováhy nevybočila ani následná pěšcová koncovka a další remíza byla na světě.

Na druhé šachovnici sehrál Lukáš Václavíček partii plnou taktických přestřelek, které slabším šachistům připadali ne příliš přehledné, ale Lukáš měl vše pod kontrolou. Dosud neporaženého Zimu dostal do obtížné pozice a tomu nezbylo, než přejít do prohrané věžovky s jejíž technickou realizací neměl Lukáš problém a způsobem, nad kterým by i Capablanca blednul závistí, partii dovedl k vítězství a virtuálně jsme již byli ve druhé lize.

sachyslaviarajče.net
sachyslaviarajče.net
sachyslaviarajče.net

Na třetí šachovnici se dalšímu dosud neporaženému turnovskému hráči, Tomáši Broučkovi, postavil Jirka Drak Jareš. Tomáš našeho borce překvapil výběrem divoké varianty zahájení. Náš hráč optimisticky zkonzumoval přiotráveného pěšce, ale po následujících taktických přestřelkách se najednou ocitl v koncovce s pěšcem méně. Podařilo se mu však převést hru do koncovky nestejnobarevných střelců, ve které již sahal po remíze. Tomáši Broučkovi ovšem jeho šachový trenér zapomněl říct, že koncovky nestejnobarevných střelců končí zásadně remízou a Tomáš se tak neustále se pokoušel o vítězství. A nakonec byl úspěšný, když nalezl překvapivou cestu k uvolnění dráhy svému volnému pěšci a náš hráč tak musel kapitulovat.

sachyslaviarajče.net
sachyslaviarajče.net
sachyslaviarajče.net

Na první šachovnici narazil Ben Polák na překvapivě tuhý odpor domácího Staňka. Pozice se dlouho držela téměř v rovnováze a výhoda našeho lídra byla téměř mikroskopická. Ale vytrvale odmítal remízové vábení domácího hráče a rval se o vítězství. Ve chvíli, kdy již Ben dostal od kapitána pokyn nabídnout remízu se do té doby statečně bránící Staněk dopustil chyby, kterou náš hráč okamžitě potrestal.

Jako poslední se dohrávala partie Gombala – Jakub Vancl. Domácí mladíček se našeho borce nikterak nezalekl a postavil na šachovnici velmi solidní pozici a našemu hráči se ani přes maximální úsilí nedařilo vykřesat jiskřičku výhody. Po zjištění, že už to asi vyhrát nepůjde, nabídl Marek remízu, kterou domácí hráč na pokyn svého kapitána odmítl a začal se o vítězství rvát pro změnu on. Partie ale ani přes snahu obou hráčů nevybočila z rovnováhy a remíza tak byla logickým zakončením zajímavé partie.

Vítězství 5,5 – 2,5 je tak krásným zakončením veleúspěšné sezony, za nějž náleží všem hráčům Slavie, kteří se v průběhu sezony zapojili do zápasů, veliký dík.

Fotogalerie

  Tabulka po 11.kole :

Poř.

Družstvo

V

R

P

Body

Skóre

Partie

1.

TJ Slavia Liberec

10

1

0

31

56.0

39

2.

TJ Desko Liberec "B"

9

1

1

28

65.5

53

3.

ŠK Zikuda Turnov "C"

6

2

3

20

52.5

37

4.

TJ Krásná Lípa

5

2

4

17

46.0

31

5.

TJ Lokomotiva Liberec "A"

5

2

4

17

43.0

30

6.

1.Novoborský ŠK "B"

5

1

5

16

44.5

33

7.

TJ Jiskra Tanvald

5

1

5

16

44.5

29

8.

TJ Bižuterie Jablonec n.N.

5

1

5

16

42.5

24

9.

ŠK Česká Lípa

4

1

6

13

42.5

24

10.

TJ Spartak Rokytnice n.Jiz.

3

2

6

11

38.5

25

11.

ŠK Libštát

1

2

8

5

28.5

10

12.

TJ Lokomotiva Liberec "B"

0

0

11

0

24.0

10