V neděli 1.2. jsme vyrazili k dalšímu utkání KPD do Nového Boru. Novoborský šk C nás mile překvapil  kombinovanou sestavou, což bohužel u některých borců Slavie vedlo k hrubému podcenění soupeře.

Jako první opět ukončil svou partii Mára Gombala. Tentokrát však vítězně, když jeho soupeř zjistil, že bez věže se opravdu, ale opravdu hrát nedá.

Na 7. šachovnici potvrdil roli favorita Vojta Šic, který své soupeřce paní Majstrové postupně sbíral nejprve pěšce a pak dokonce i jezdce a brzy donutil soupeřku ke kapitulaci.

Prvního vítězství v této sezoně docílil Luboš Jína. Svého soupeře zaskočil překvapivým útokem na královském křídle. Luboš se sice tvářil, že vlastně ani neví, proč se soupeř vzdává, ale určitě měl moc dobře spočítáno, že dává 35. tahem mat.

Tolik ti tři, kteří zazářili a nyní k dalším třem, kteří pro změnu zklamali.

Na 6. šachovnici náš kapitán Péťa Jakša vyrukoval na svého soupeře Lišku seniora s  mohutným útokem a chvíli to vypadalo, že mat visí ve vzduchu. Místo trpělivého navyšování převahy se  snažil partii rychle  zakončit, což se mu však nepodařilo. Zkušený a všemi mastmi mazaný lišák Liška trpělivě čekal na svou příležitost a ve správnou chvíli vyrazil do protiútoku, který byl bohužel pro nás úspěšný.

Na 5. šachovnici náš Míla Říčánek sezobnul přiotráveného pěšce s myšlenkou, že slabší soupeř se  nějak porazí sám. Pan Koudelka se však místo toho začal pokoušet porážet našeho borce, což se mu téměř podařilo. Naštěstí však pohrdl několika dalšími dary a našemu matadorovi se podařilo vyměnit všechny pěšce, přičemž soupeř náhle zjistil, že koncovku král+jezdec proti králi při absenci pěšců fakt nevyhraje. Zaplať pán bůh za tu remízu.

Další, kdo svého soupeře poněkud podcenil byl na 3. šachovnici autor těchto řádků. Vyrovnanou pozici zkoušel vyhrávat tak mistrně, že mu domácí borec odebral pěšce. Tím se však hráč Slavie nenechal odradit a nadále pokračoval ve hře na výhru, načež si po několika dalších tazích nalezl do vidlí. To již někteří přihlížející hráči Slavie psychicky nevydrželi a  vydali se na chodbu komentovat partii výrazy, publikovatelnými jen po 22. hodině.

Nejtěžšího soupeře měl  náš lídr Jirka Jareš. Podařilo se mu  vybojovat černými cennou remízu, i když dle jeho slov byla partie dvakrát pros…. (chci říci mírně horší).

Tradičně spolehlivý výkon předvedl na druhé šachovnici Péťa Paldus. Sice se mu nepodařilo převahu kvality přetavit v zisk celého bodu, nicméně remíza nám v tu chvíli zaručovala vítězství.

Vítězství 4,5:3,5  se počítá, ale umělecký dojem nic moc…

Odkaz na tréninkové stránky

Podporují nás

 

Šachové úlohy