Vítězství favorita po tuhém boji

sachyslaviaFotogalerie

Do zápasu se Zikudou Turnov E jsme nastoupili v roli jasného favorita a na nedostatek sebedůvěry jsme si  stěžovat nemohli.

Petrovi Paldusovi se zahájení nevydařilo zcela podle jeho představ. Remízovou nabídku pana Staňka již v úvodní fázi partie by rád přijal, ale z pozice kapitána jsem mu přijetí remízy zakázal, čehož jsem později trpce litoval.

Na čtvrté a osmé šachovnici hráči Slavie své o 200 ELO bodů slabší soupeře poněkud podcenili a prohrávali jsme 0:2.
Zahájení se příliš (vůbec) nevydařilo ani Vojtovi a byl s taktéž o 200 ELO  bodů horším soupeřem rád za remízu.

Za stavu ½ : 2 ½ jsem začal přemýšlet o znovuzavedení fyzických trestů.
Trochu optimizmu do žil domácích hráčů vlil v životní formě hrající Marek Gombala, který svou poziční převahu postupně přetavil ve výraznou materiální převahu a jeho soupeři nezbylo, než kapitulovat.

sachyslaviarajče.net

Na první šachovnici hrající Jirka Jareš zatlačil figurky svého soupeře na poslední 2 řady šachovnice a nebýt to v rozporu s pravidly, tak by je snad hnal až na kraj stolu.  Zdálo se, že je jen otázkou času, kdy svému těžce pasivnímu soupeři udělí ránu z milosti. Bohužel se mu nepodařilo zasadit poslední ránu a pan Zelinka se probránil až k remíze.

Stav zápasu vyrovnal na 7. šachovnici hrající Péťa Hübner. Ten si na stará kolena vzpomněl, proč měl v mládí přezdívku „pan jasný bod“ a s přehledem zavěsil.
Bylo to 3:3, ale stále nebylo o výsledku rozhodnuto. Turnovský Staněk se na 2. šachovnici vypjal k životnímu výkonu a chvílemi to vypadalo, že by svého favorizovaného soupeře mohl i porazit. Péťovi Paldusovi se nakonec podařilo udržet (vzhledem k vývoji partie) cennou remízu. Tímto se musím Péťovi na dálku omluvit, protože pokud by mě neposlouchal, mohl remízovat o pár hodin dříve a bez těch nervů.

Za nerozhodného stavu 3,5 : 3,5 znamenalo vítězství autora těchto řádků konečnou výhru 4,5 : 3,5.

3 zápasové body jsme očekávali, ale takové nervy a pětihodinový boj rozhodně ne

Odkaz na tréninkové stránky

Podporují nás

 

Šachové úlohy