Přepište dějiny!

V minulém kole se třetím  vítězstvím v KPD v řadě podařilo Slavii vytvořit oddílový rekord. Proti České Lípě jsme nastoupili se cílem pokusit se tuto nevídanou sérii prodloužit. Pod dojmem předchozích výsledků jsme udělili zasloužené volno několika našim oporám a dali šanci náhradníkům, dosud čekajícím na svou příležitost.

sachyslaviaFotogalerie

 

TJ Slavia Liberec ŠK Česká Lípa
Jareš Jiří 2015F 1 - 0 2137F Jína Jiří
Gombala Marek 1915F 0 - 1 2091F Dalecký Břetislav
Řičánek Miloslav (H) 1884F 1 - 0 1977F Porsch Jiří
Janouš Petr 1891F 1 - 0 1952F Lesage Milan
Hübner Petr 1822F 0 - 1 1946F Matouš Bedřich
Jakša Petr 1776F 0 - 1 1901F Honců Miroslav
Jína Luboš 1756F 1 - 0 1785F Schütz Miroslav
Šlechta Jan 1728F ½ - ½ 1436F Grindler Miloslav
  :  

Jediná remíza se urodila na osmé šachovnici, kde Honza Šlechta nejprve odmítl nabídku remízy, ale v dalším průběhu se soupeři podařilo totálně zablokovat pozici a nezbylo, než plichtu akceptovat.

Ke svému prvnímu zápasu v sezoně nastoupil Luboš Jína a ukázal, že se s ním musí počítat. Svého soupeře brilantně přehrál již v zahájení a poté s ledovým klidem odrazil soupeřovy pokusy o útok s obětí figury. Zaslouženým vítězstvím se Luboš zařadil mezi kandidáty na základní sestavu.

Na šesté šachovnici narazil Petr Jakša na zkušeného soupeře, Miroslava Honců. Po ztrátě pěšce Péťa statečně vzdoroval, ale když v dámské koncovce minul remízové pokračování, byl z toho bod pro soupeře.

Svou bojovnost opět předvedl Míla Řičánek. Ve vyrovnané pozici odmítl nabídku remízy. O chvíli později soupeře zaskočil vtipnou kombinací a během několika tahů mu odebral takové množství materiálu, že českolipskému hráči nezbylo, než rezignovat.

Dalším bojovníkem byl Péťa Hübner, který elově výrazně silnějšímu soupeři odmítl remízovou nabídku. Jeho vynalézavá hra na výhru však tentokrát neslavila úspěch a bod si připsal pan Matouš.

Další hvězdné chvíle prožil nejsilnější slávistický hráč Jirka Jarešů. Nikterak se nenechal vyvést z míry tím, že má proti sobě Jiřího Jínu s elem 2137. Do svého zkušeného soupeře se pustil bez bázně a hany a zaznamenal již čtvrtou výhru v sezoně.

Za stavu 3,5 : 2,5 to vypadalo na naše poklidné vítězství. Břéťovi Daleckému se ale podařilo našeho Máru Gombalu nalákat na poslední možný trik a utrpěl bod. V předchozím průběhu hry totiž po vítězství sahal spíše domácí hráč který měl chvíli dokonce čistého pěšce navíc a lepší pozici.

Za nerozhodného stavu tedy musela zápas rozhodnout téměř již tradiční věžovka autora těchto řádků. Vzhledem k převaze dvou pěšců se o žádné velké drama nejednalo (kromě časovky v posledních 40 tazích z 81.). Nejnérvoznější byli členové Svědků Jehovových, kteří měli mít v hrací místnosti od 15.30 seanci, kterou jim věžová koncovka poněkud opozdila. Tímto se jejich členům a příznivcům omlouváme a slibujeme, že se příště pokusíme soupeře zmatit rychleji. Každopádně výhra v poslední partii zápasu znamenala i naše celkové vítězství 4,5:3,5.

Přepište dějiny! Čtvrté vítězství Slavie v řadě. Myslím, že v Tanvaldě budou těžko hledat 8 statečných, ochotných se v dalším zápase postavit do cesty rozjeté Slavii.

Odkaz na tréninkové stránky

Podporují nás

 

Šachové úlohy