V dalším kole KPD jsme v pozici favorita vyrazili na půdu o záchranu bojující Bižuterie Jablonec. I když jsme nenastoupili v nejsilnější sestavě, na našich ambicích to pranic neubralo.

sachyslaviaFotogalerie

Roli letošní opory potvrdil na první šachovnici Ben Polák, který s přehledem černými odremizoval domácího supertalenta Tondu Dudu, kterému nepomohla ani důkladná domácí příprava.

Na druhé šachovnici Jirka Jareš postupně obral domácího Zemánka o významné množství šachového materiálu. Poté na pokyn kapitána odmítl remízovou nabídku a jal se partii vyhrávat. Drobná chybička o 2 tahy později poněkud otupila Jirkovi naděje na výhru a následná větší chybička již znamenala překvapivé vítězství domácího borce.

Na trojce Mára Gombala s ledovým klidem udržel na uzdě veškeré pokusy domácího Fily o získání iniciativy a partie dospěla k zasloužené remíze.

Na čtvrté šachovnici se Míla Řičánek pustil odvážně do dobývání obranné tvrze, kterou vystavil domácí Titěra. Při svých útočných výpadech ovšem přepjal strunu a bod se stěhoval k domácím.

Na pětce autor těchto řádků bohužel minul příležitost, jak domácímu Halamovi odebrat zatoulaného koníka. Trvalou iniciativu se nepodařilo přetavit do vítězného zakončení a ani poslední pokusy o výhru nevyhratelné koncovky úspěch neslavily a domácí hráč se mohl radovat z ne příliš zasloužené remízy.

Na šesté šachovnici Péťa Jakša rozehrál zahájení proti panu Podrázkému velmi aktivně. Poté ovšem zapomněl pokrýt volně stojícího pěšce, kterého mu soupeř mazaně odebral. Tím byl náš hráč po zbytek partie odsouzen k bránění horší pozice, ale na soupeřově straně nebyla taková hráčská kvalita, abychom se o výsledek partie měli strachovat a ta tak doplula do remízového přístavu.

Na sedmou šachovnici jsme vyslali naši tajnou zbraň – Luboše Jínu.  Pečlivá domácí příprava se Lubošovi vyplatila a černými bez problémů vyrovnal hru. Na to aby mohl pomýšlet na celý bod to však nestačilo. Ale i remíza černými se počítá.

Na osmé šachovnici sehrál partii zápasu a možná i století  Honza Šlechta. Jelikož byl povolán na poslední chvíli, nemohl se Honza věnovat domácí přípravě tak důkladně, jak bývá jeho zvykem a teorie tak pro něj skončila o pár tahů dříve než obvykle. Se svým soupeřem, Arnoštem Maškem, ale vystavěli poměrně neotřelou pozici. Honza se rozhodl nadějnou situaci řešit  originální poziční obětí dámy (ve skutečnosti ji ztratil, ale to nikomu neřekneme..). Poté i s omezeným množstvím figurek začal splétat matovou síť, do které se zmatený soupeř začal stále více zamotávat. Partiii náš hráč zakončil elegantním matem jezdcem v rohu šachovnice.

sachyslaviarajče.net

Jediná výhra nám bohužel na celkové vítězství nestačila a z překvapivé výhry 4,5:3,5 se tak radovali domácí hráči.

 

Odkaz na tréninkové stránky

Podporují nás

 

Šachové úlohy