sachyslaviarajče.net

Konečná tabulka po 11. kole

V posledním kole KPD jsme zavítali na půdu vítěze soutěže, Deska A. Nikterak jsme se silného soupeře nezalekli a nastoupili jsme s cílem být jediným týmem, který připraví Desko o body. To se sice nepodařilo, ale ostudu jsme rozhodně neudělali.

 Po rychlé remíze na 6. šachovnici bohužel utrpěli porážky Vojta a Marek. A když pokazil dobře rozehranou partii se Zdeňkem Caklem i autor těchto řádků, nevypadalo to s námi dobře. Ale na prvních dvou šachovnicích hráči Slavie své slavné soupeře začali jednoznačně přehrávat. Jirkovi Jarešovi se bohužel nepodařilo prolomit obrannou hráz svého soupeře a partie skončila remízou. Ben Polák partii s favorizovaným Maršálkem sice dovedl do vyhrané pozice, ale poté zaúřadovala časová tíseň a hráči tak podepsali smír. K velkému výkonu se vypjal náš nejstarší hráč, Luboš Jína. S nadějným Pajerským sehrál ostrou partii, plnou taktických obratů. Partie nakonec po taktických přestřelkách skončila remízou. Tu se bohužel nepodařilo udržet Péťovi Hübnerovi a zápas tak skončil vítězstvím favorita.

Tým Slavie nakonec obsadil celkové páté místo, čímž docílil historicky nejlepšího umístění. Z týmu, v minulosti většinou bojujícího o záchranu, jsme se v posledních dvou letech stali černým koněm soutěže a postrachem všech favoritů. Jak hráči základní sestavy, tak i náhradníci, podávali většinu sezony velmi dobré výkony a letos jsme byli týmem bez slabin. V postupných krocích směrem k nejvyšším příčkám budeme chtít pokračovat i v dalším ročníku KPD a tak se naši početní fanoušci mají na co těšit.

 

Odkaz na tréninkové stránky

Podporují nás

 

Šachové úlohy