Opět se štěstím porážíme "Céčko" Bižuterie.

Podruhé za sebou hrajeme s Jabloncem. Tentokráte doma s „Céčkem“. Minule jsme se štěstím porazili „B“ tým soupeře a mohlo se zdát, že souboj bude na jednu branku … a nebyl. Již před zápasové sestavování soupisky bylo hektické. Hned tři hráči hrály za naše „Ačko“ v Turnově, Vojta byl v nemocnici a tak jsem narychlo sháněl další posily.

sachyslaviarajce.net
sachyslaviarajce.net

Na osmičce nastoupil František Řeháček, který již dříve za Slavku hrál pod DDM a s přehledem zvládl svůj obnovený debut. Na sedmičku nastoupila další posila a to Lubo Novotný z Libštátu. Toho potrápila šachová naděje soupeře Patrik Danilevič natolik, že Lubo musel čelit ztrátě kvality a pěšce. Nakonec se zkušenosti projevily a Lubo uhrál důležitý bod.

Zápas nezačal dobře. Hned na úvod se nechal načapat Honza Gončarov na trojce Luďkem Hladíkem a v miniaturce 0-1 pro soupeře.

Záhy zjišťuji, že v partii s Borisem Endlerem stojím na jasnou prohru, Pavel Kačmar taktéž, Lubo má o kvalitu méně u Milana typuji remízu. Dobře si vede Jaromír, který nastoupil místo Vojty. Jen Fanda na jedničce má o figuru více a hraje na výhru.

Chvíli před tím, než bych vzdal, našel můj soupeř pro mě vysvobození, umožnil mi rošádu a nato daroval figuru. Nečekaný obrat a je srovnáno. Druhý náš bod zařídil již zmiňovaný Franta Řeháček, ale záhy přichází kritický 20 tah Jaromíra a brzy je to 2:2. Škoda, vedl si dobře.

Naštěstí Míla Pitař potvrzuje formu, odmítá remízu věčným šachem a poráží druhého talenta soupeře Honzu Macháčka. Čtvrtý bod přidává Lubo a pátý s přehledem Franta proti Radimu Podrazkému.

Hraje se poslední partie. Pavel Kačmar přestál kritickou situaci s Jaroslavem Křivánkem a dokonce má koníka navíc oproti dvojici volných pěšců. Nakonec partie skončila spravedlivou remízou.

Na poslední zápas tohoto roku jedeme 17.12 na ŠK Zikuda Turnov "E".

 

ŠK SLAVIA Liberec "B"   TJ Bižuterie Jablonec nad Nisou "C"
Lašek František (Z) 1836 1 - 0 1804 Podrazký Radim (Z,V)
Šlechta Jan (Z,K) 1708 1 - 0 1709 Endler Boris (Z)
Gončarov Jan (Z) 1287 0 - 1 1696 Hladík Luděk (Z,K)
Kačmar Pavel 1217 ½ - ½ 1517 Křivánek Jaroslav (Z,ZK)
Pitař Milan   1 - 0 1393 Macháček Jan (Z)
Čihák Jaromír 1347 0 - 1 1464 Mlot František (Z)
Novotný Lubomír 1928 1 - 0 1072 Danilevič Patrik
Řeháček František 1347 1 - 0   Cyhelský Luděk
  :  

Fotogalerie


Warning: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/www/sachy-slavia-lbc.cz/www.sachy-slavia-lbc.cz/templates/diamonds/index.php on line 169