Vytisknout

K dalšímu druholigovému mači jsme zajížděli do stověžaté matičky Prahy. Informace, že 1 most jim tam už spadl a další k tomu nemají daleko nás trochu vystrašila, ale po zjištění, že překonání dravé Vltavy není cestou do Kobylis nutné jsme se uklidnili.  Ve snaze zajistit co nejkvalitnější sestavu jsme se k zápasu sjížděli ze všech směrů, ale logistiku se nakonec podařilo vyřešit bez problému.

 

TJ Kobylisy   ŠK SLAVIA Liberec
Hinks-Edwards Thomas (Z, H) 2362F ½ - ½ 2151F Buchcar Tomáš (Z, H)
Slovák Kilián (Z) 2181F ½ - ½ 2062F Václavíček Lukáš (Z)
Pařízek Vojtěch (Z) 2062F 1 - 0 2061F Duda Antonín (H)
Kopta Pavel (Z) 2181F ½ - ½ 2044F Janouš Petr (Z)
Dvořák Jan 2166F 1 - 0 1937F Kučera Jaroslav (Z)
Chmel Kristián 2132F 1 - 0 1908F Peníška Pavel (Z)
Janda Jiří 2172F ½ - ½ 2050F Pražák Ondřej (H)
Molkanov Oleg 1992F ½ - ½ 1904F Gombala Marek
  :  

V samotném zápase jsme ostudu rozhodně neudělali.

Na přetěžkého soupeře narazil Tomáš Buchcar. ELO jeho soupeře Hinkse – Edwardse budí u většiny soupeřů respekt, ne však u Tomáše. Na soupeřův nástup na královském křídle Tomáš reagoval pěšcovým postupem na křídle opačném. Prostorová převaha domácího hráče u mě sice vzbuzovala trochu obavy, ale Tomáš měl situaci pod kontrolou a všechny možné body průniku soupeřových figurek bezpečně vykrýval. Partie tak dospěla k zasloužené remíze.

Silného soupeře měl i Lukáš Václavíček. Kilianu Slovákovi se sice podařilo v koncovce nebezpečně zaútočit přes volný sloupec, ale Lukáš správně reagoval protiútokem po h sloupci. Lukášovu remízovou nabídku domácí ambiciozní hráč sebevědomě odmítl a málem na to doplatil. Lukáš bohužel nevyužil soupeřovy slabé chvilky k průlomu na královském křídle a poté již partie doplula do remízového přístavu.

Tonda Duda narazil na nepříjemného soupeře v osobě domácího supertalenta Vojty Pařízka. Tonda rozehrál partii tradičně útočně, stejně však učinil i soupeř. A jeho útok byl bohužel údernější a poté, co Tonda zkonzumoval přiotráveného pěšce, nebylo již před nekrytelnými maty obrany.

Papírově výrazně silnějšího soupeře jsem měl i já, konkrétně Pavla Koptu. Partie probíhala v mezích přibližné rovnováhy, a to až do chvíle, kdy soupeř umožnil přechod do koncovky, která ve mně vzbudila dojem, že by mohla být vyhratelná. Proto jsem odmítl remízovou nabídku, ale brzy se ukázalo, že soupeřem vytvořenou skoropevnost prolomit není v mých silách a byl proto podepsán smír.

Jarda Kučera narazil na domácího Jana Dvořáka. Ten mazaně vyměnil dámy, čímž otupil Jardovy útočné choutky a v pozici bez dam se poté zorientoval lépe. Trvalou poziční převahu domácí  borec postupně přetavil v materiální převahu a Jardovi už nebylo pomoci.

Pavel Peníška se v souboji s Kristiánem Chmelem pustil do teoretického souboje v Grünfeldce. V rozhodující moment Pavel  zvolil jiný postup, než legendární Tolja Karpov ve vzorové partii. Další průběh partie bohužel ukázal, že Tolja Karpovů to měl zmáknuté lépe. Domácímu Chmelovi se podařilo Pavlův plán vyvrátit a skórovat.

Na 7 šachovnici jsem povolal až z dalekého Tanvaldu Ondru Pražáka a ten určitě nezklamal. Hravě eliminoval soupeřovi útočné plány a už to vypadalo, že dostane příležitost realizovat vlastní útočné záměry. Konkrétní plán se Ondrovi bohužel vymyslet  nepodařilo a tak partie skončila plichtou.

Na poslední šachovnici jsme na talentovaného mladíka Olega Molkanova nasadili neméně talentovaného Marka Gombalu. Markovi se nepodařilo najít správný recept na soupeřovu holandskou (holandskou obranu, nikoliv omáčku) a raději včas zatáhl za záchrannou brzdu a partie tak skončila remízou.

V dalším zápase hostíme v domácí aréně, tradičně před nabitými tribunami, Teplice. Bude to pro oba týmy veledůležitý zápas v boji o záchranu a tak věříme, že navážeme na poslední domácí vítězství dalším skalpem.