Po mnohaletém pořádání soutěže libereckou Lokomotivou se poprvé pořádání ujali šachisté z Frýdlantu. Turnaj se uskutečnil  v prostorném sále frýdlantské Besedy. Někteří účastnici byli trochu zklamáni, že sousední restaurace je zavřená, patrně proto, že jako jedni z mála restauratérů měli už letos vyděláno a vydali se utrácet vydělané peníze na dovolené. Slávistům to však nevadilo, protože jak si někteří možná povšimli, doby kdy slávisté při zápasech konzumovali alkohol ve velkém již dávno pominuly. Do Frýdlantu jsme vyslali početnou výpravu, sestávající se z mužstva A ve složení Jareš, Gombala, Janouš a Paldus a mužstva B v sestavě Lašek, Šlechta, Jína, Schiffert Míra a Schiffert Jan.

Konkurence se sešla náramná, 15 týmů, to už tady dlouho nebylo. Za největší favority byli považovány týmy Zikudy a Slavie, přičemž  zejména turnovského áčko bylo jednoznačným adeptem na první místo. A tak to i dopadlo. Naše áčko skončilo na druhém místě a na třetí místo se po tuhém boji nakonec probojovalo turnovské béčko. Naše béško sekončilo na skvělém osmém místě a nechalo za sebou  několik papírově silnějších týmů. Z hlediska boje o první místo byl rozhodující zápas turnovského áčka se slávistickým áčkem, který skončil nejtěsnějším možným vítězstvím Turnova, který si již první místo pohlídal.

Nejlepší individuální výsledek ze všech zučastněných zaznamenal leader našeho áčka Jirka „drak“ Jareš, který na první šachovnici docílil neuvěřitelných 8bodů z 9 partií (turnovský Brouček sice zaznamenal 8,5/9, ale na 4. šachovnici, kde měl o několik tříd slabší soupeře). I ostatní členové našeho áčka předvedli kvalitní výkony a celkové druhé místo bylo naprosto zasloužené.

I hráči béčka zahráli skvěle, nejvíce bodů zaznamenal Franta Lašek na první šachovnici. Ale i ostatní hráči odvedli pěkné výkony.

Organizace turnaje šlapala na podtrženou jedničku a budeme frýdlantským pořadatelům fandit, aby i v příštím roce uspěli v konkurzu na pořádání turnaje, který bývá vzhledem k velkému počtu zájemců vždy velmi dramatický a STK musí dlouho vybírat, než vybere toho nejlepšího.

Po zápase jsem neděli završili turistickou túrou do budovy frýdlantského pivovaru, kde jsme se za předvedené výkony vzájemně pochválili a poté jsme se posledním vláčkem odebrali zpátky do Liberce.

Kompletní výsledky zde


Warning: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/www/sachy-slavia-lbc.cz/www.sachy-slavia-lbc.cz/templates/diamonds/index.php on line 169