Tradiční, již 17. ročník Vánočního turnaje pro děti a mládež proběhl 12.12 v prostorách strojní průmyslovky Liberec, kde má své zázemí pořádající TJ Desko Liberec.
Pod vedením ředitelky turnaje Ludmily Braunové, hlavního rozhodčího Ivana Kopala a rozhodčího Jana Weisera se na turnaji  sešlo 76 hráčů z celého kraje.

sachyslaviarajče.net

Pro mnohé mladé šachysty to byl jejich první turnaj a to díky značnému množství hráčů ze škol, kdy některé z nich teprve s vedením kroužků začínají .... ZŠ Aloisina výšina, ZŠ Broumovská, ZŠ Lesní, ZŠ Frýdlant a ZŠ Raspenava.

Konečné pořadí ovládl s 8,5 body a suverénně zvítězil s náskokem bodu Jirka Viták (Desko). Na 2. místě skončil Adam Podzimek (Bižuterie Jablonec) se 7,5 bodu. Stejně bodů uhrál i Tomáš Pop (Desko).

Z hráčů TJ Slavie skončil na pěkném 9. místě Pavel Kračmar se šesti body a to mohl dopadnout i podstatně lépe, pokud by dotáhl pěkně rozehranou poslední partii. O půl bodu méně uhrál Jabub Faistauer. Kristián Gregor získal 4,5b. Opět nesklamal Ondra Maršík, který vyhrál kategorii do 6 let.

O účasti ZŠ Aloisina výšina napsal trenér Jaromír Čihák
Za naši školu se turnaje zúčastnili David Muller, David Stupka, Tomáš Kučera a Petr Dědic. Hrálo se devět kol švýcarským systémem 2 x10 minut + 5 sekund za každý tah . Žáci zápasili  bez ohledu na věk. Hodnoceni pak byli celkově a pak podle rozdělení do kategorií  U6, U8, U10, U12, U14, U16 a Junioři. I když jsme na diplom nedosáhli, byla to pěkná sobota. Každý si pod stromečkem vybral dárek a celý turnaj byl hezkým tréninkem na úterní okresní šachový přebor škol.