Vánočního  šachového turnaje na ZŠ Kaplického konaného dne  12.12  a 17.12. 2015 pod zaštitou ředitele   Mgr.  P. Zeroníka, zakončili žáci šachového kroužku  svou letošní výuku šachů a dokázali, jak  jsou nejen talentovaní , ale i zapálení  do této královské hry o čemž svědčí fotografie z jejich  úporných soubojů.

sachyslaviarajče.net

z leva:  Marek Hanus, Matěj Maršík, Vojta Fráňa,Oskar Jirásek,Adam Sznapka, David Vedral
ve předu: Martínek Lukáš,Ondřej Maršík

Mladí šachisté byli rozděleni do dvou skupin na mírně pokročilé a  na ty, kteří ještě na soutěžích nehráli a  nejsou prozatím registrovaní.

Soutěž neregistrovaných  žáků vyhrál  Oskar Jirásek, na 2. místě se umístil David Vedral a 3. místo obsadil  Adam Sznapka.

Současně se však konal i přebor školy pro rok 2015 , jejímž celkovým vítězem se stal nejmladší účastník, ovšem  s největšími šachovými zkušenostmi  8- letý Ondřej Maršík, na druhém místě skončil jeho starší bratr  Matěj Maršík a na třetím , vítěz turnaje neregistrovaných Oskar Jirásek, který tak „ukořistil“ dvě medaile.

Sladká odměna , kterou si účastníci turnaje odnáší bude pro ně určitě vítaným povzbuzením do další činnosti šachového kroužku, který po dvou a půl měsících činnosti má kromě těchto mírně pokročilých i dalších 12 začátečníků.