******* Mára Gombala krajským přeborníkem v rapidu ***** v krajském přeboru družstev v rapidu jsme druzí ******** *** ***
sachyslaviafotogalerie z KPD               výsledky

V sobotu 13. června se pod taktovkou pořádajícího týmu Lokomotivy Liberec konal v prostorách restaurace pivovaru Konrad jedenáctikolový přebor pětičlenných družstev v patnáctiminutovkách. Možná i tím, že bylo pověstného třináctého, uniklo našemu Áčku velmi těsně (na pomocné hodnocení) třetí místo na bedně. Turnaj podle očekávání vyhrálo Áčko Zikudy Turnov (9+, 0=, 1-, 27 zápasových bodů, 40 bodů celkem) těsně před turnovským Béčkem (9+, 0=, 1-, 27 zápasových bodů, 36 bodů celkem) a třetím Tanvaldem (7+, 0=, 3-, 21 zápasových bodů, 31,5 bodu celkem).

Do soutěže jsme za Slavii nominovali dvě družstva. Původní úmysl postavit Áčko ve složení Ben Polák, Jirka Drak Jareš, Mára Gombala, Péťa Janouš a Fanda Brus Lašek musel kapitán opustit, protože těsně před nahlášením sestavy pořadateli byli Mára s Brusem právě telefonicky probuzeni. Takže nakonec jsme první tým z pochopitelných důvodů postavili jen z aktuálně přítomných hráčů. Na jedničce bojoval velmi úspěšně Ben Polák, který ztratil pouze dva a půl bodu při jediné prohře! Velmi dobrý výkon předvedl také kapitán týmu Péťa Janouš na čtyřce. Naopak Péťovi Hübnerovi na trojce tenhle turnaj vůbec nevyšel – příliš mnoho dobře rozehraných partií prohrával na čas. Průměrný výkon předvedli Drak na dvojce a autor těchto řádků na pětce. Celkově tedy čtvrté místo (7+, 0=, 3-, 21 zápasových bodů, 29,5 bodu celkem).

Naše Béčko ve složení (z počátku) Mára Gombala, Fanda Brus Lašek, Luboš Jína bylo posíleno mládežníky Vojtou Šírem a Mílou Adamcem (později Lašek, Jína, Šír, Adamec, Šic), se umístilo na pěkném šestém  místě. Nechal za sebou takové týmy jako pořádající Lokomotivu, Krásnou Lípu i Bižu Jablonec. Hvězdný výkon předvedl na trojce (a později na dvojce) Luboš Jína, který uhrál celých sedm bodů!
Oba mládežníci předvedenou hrou rozhodně nezklamali. Je vidět, trenérská ruka  Honzy Weisera. V koncovkách sice již ztráceli, ale zahájením a střední hrou překvapili nejednoho skušeného šachového matadora.

Na závěr je jistě vhodné zmínit skvělý individuální výkon Honzy Zimy z vítězného družstva, který uhrál na páté šachovnici plných 100 %. Škoda jen, že s ním ve vzájemném zápase (kde Honza jistě vícekrát minul jasnou výhru) autor těchto řádků v zajímavé finální pozici spadl na čas...

Turnaj se pořadatelům povedl na výtečnou a my jim za to děkujeme!

Fotografie: -dj-