Vytisknout

V sobotu 21.5. jsme vyrazili v početné sestavě do Kunratic u Frýdlantu na Krajský přebor družstev v rapidu. Z původně plánované sestavy sice na poslední chvíli vypadl Jirka Jareš, plnící si v sobotu manželské povinnosti, nicméně i tak jsem byli v silné sestavě. Dali jsme dohromady dvě družstva a jakožto téměř specialisté na rychlé tempo hry jsme měli vysoké ambice.

V Kunraticích se sešla silná konkurence 12 týmů, kde největší favorité byli tradičně borci z Turnova. Naše Áčko ve složení Gombala, Paldus, Janouš, Partl mělo za cíl atakovat medailové příčky. Béčko v sestavě Lašek, Šlechta, Jína a Slaba chtělo odebírat body konkurentům áčka a kdyby se zadařilo, tak třeba i zaútočit na bednu.

Áčko sehrálo velmi dobrý turnaj a zaslouženě skončilo na druhém místě za vítěznou Zikudou A. Na prvních dvou prknech byl taktický záměr držet rovinu a na trojce a na čtyřce dělat body. Na první šachovnici uhrál krajský přeborník Marek Gombala proti silným soupeřům famózních 50 %. Taktéž Petr Paldus na dvojce. A na trojce a čtyřce body utěšeně přibývaly. Mě se kvůli remíze v posledním kole nepodařilo uhrát plánovaných 100 %. Škoda, že nám těsně nevyšel zápas proti Zikudě A, kde nás těsná porážka 1,5 :2,5 vyřadila z boje o první místo. Ale drtivé vítězství nad neméně tak silným béčkem Zikudy nám napravilo reputaci.

Vynikající výkon podalo i naše béčko. Útok na medaili sice nevyšel, ale šesté místo je velmi dobrý výsledek. Taktika byla stejná jako u áčka, na prvních dvou deskách to udržet a na trojce, čtyřce skórovat. A to se dařilo a několik cenných skalpů určitě potěší.

Nejlepších individuálních výsledků ze všech účastníků a to 7/7 dosáhli jednak Tomáš Ďuraň ze Zikudy A a překvapivě také Slávek Buřita z frýdlantského béčka.

 

fotogalerii z turnaje: https://eu.zonerama.com/TomasTrejbal/Album/8433410

výsledky na chessresults: http://chess-results.com/tnr638857.aspx?lan=5