"""" KP družstev v rapidu 4.5. Frýdlant """ 12.5. KP v rapidu, Stráž pod Ralskem """
K důležitému zápasu v boji o stupně vítězů v KPD jsme vyrazili do známého prostředí liberecké Lokomotivy. Byli jsme sice oslabeni o Marka Gombalu, který musel při víkendové pracovní směně zachraňovat hroutící se českou ekonomiku, ale byli jsme povzbuzeni kvalitními výkony v tréninkových partiích při posledních návštěvách restauračního zařízení.
Domácí nastoupili v očekávané sestavě a dal se očekávat vyrovnaný souboj.
Rychle jsme se ujali vedení, když se mému soupeři, Daliboru Matúšů, nepodařilo už ve fázi zahájení udržet na šachovnici vyrovnaný počet figurek.
Ostrá partie se odehrála na první desce. Domácí Rychtář se do našeho předsedy, Jirky Jareše, pustil až příliš optimisticky. A když domácí hráč prošel nevšímavě kolem zajímavé možnosti směnit dámu za významné množství drobnějšího materiálu, nenechal si náš borec vítězství ujít.
Partie bohužel nevyšla ideálně Petru Paldusovi. Domácí Dan Bradáč vytvořil v Petrově pozici několik i z dálky vyditelných slabin. A to se mu pak podařilo zúročit ve věžové koncovce, kde nepomohl ani heroický odpor našeho borce.
Míla Partl se bohužel v partii s domácím kapitánem Mohylou dostal postupně do pasivní pozice a po přechodu do asi prohrané věžovky byl nucen složit zbraně.
Náš kápo Honza Šlechta sehrál s domácím, spíše korespondenčním hráčem, Milošem Prchlým velmi bojovnou partii s útoky na obou stranách šachovnice. Bohužel rozhodující úder černého - d4!!! - který byl objeven v tradičně kvalitní pozápasové analýze a kterým by náš hráč partii asi rozhodl, prošel při partii bez povšimnutí a promáchnutý mečbol pak našeho kapitána mrzel. Domácí hráč se už pak nemýlil a zaznamenal pro něj velmi cenné vítězství.
Korektními remízami skončili partie Jirky Slaby s domácím Filipem a Fandy Laška s domácím Markem Malým.
V důchodcovském souboji na osmé šachovnici mezi domácím Žítkem a naším Lubošem Jínou tahal od začátku za delší konec provazu náš hráč a bylo jen otázkou času, kdy se ultrapasivní pozice se slabinami kam oko dohlédne panu Žítkovi úplně rozsype. A to se nakonec i stalo.
Zápas tak skončil remízou 4:4, která nechala boj o stupně vítězů v krajském přeboru otevřeným.