*******ŠK SLAVIA Liberec A - Krásná Lípa 5,5 : 2,5 *******ŠK SLAVIA Liberec B – ŠK Česká Lípa C 3 : 2 ******* PF 2023 ******** *** ***

V neděli 11. října odstartovala svým prvním kolem soutěž, která náš klub zajímá a naše hráče po nedělích zaměstnává od podzimu do jara. Krajský přebor družstev pro nás začal domácím utkáním s nevyzpytatelnou sestavou borců z Krásné Lípy. Pokud totiž tihle chlapíci nastoupí tak, jak jsou sestaveni na své oficiální soupisce se třemi německými hosty, je jejich demoliční potenciál pověstný. A tak se tipovalo – přijedou komplet, nepřijedou...

sachyslaviarajče.net

Nakonec německá výztuž našich hostů nedorazila, pročež se nám sice ulevilo, nicméně i tak budil tým našeho soupeře značný respekt. A tak se úderem desáté hodiny poprvé v KPD sezony 2015/16 zapínaly hodiny hned dvě patra pod naší hrací místností – provizorně v prostorách známých pod pseudonymem „na gaučíku“.

 Výsledek zápasu se začal rodit, když autor těchto řádků na sedmičce bílými s kvalitou navíc udolal houževnatou obranu Václava Pauluse a jako první pro družstvo zavěsil. Brzy mě v bodování následoval náš VIP host Míla Řičánek na čtvrté desce, když využil nepřesností svého soupeře ve střední hře. Ten kapituloval v situaci, kdy již byla ztráta materiálu neodvratitelná.

Následovaly dva smíry: na šestce Peťa Hübner s Jiřím Mayerem a na jedničce Ben Polák s Tomem Buchcarem. Nejasnou pozici měl v tu dobu Vojta Šic s Milanem Cardou na páté šachovnici, kde byla navíc odmítnuta Vojtou nabídnutá remíza. Úplně prohraný se nám všem zdál Honza Šlechta, hrající černými na osmičce proti Rosťovi Štefanikovi. Na třetí šachovnici, kde hrál Mára Gombala proti Vladislavu Volfovi, vznikla pozice, která se skutečně často nevidí. Až po zápase jsme se dozvěděli, že partie začala jako královská indická, což by nezaujatý pozorovatel střední hry asi neuhodl. Natož si v tu chvíli tipnout její výsledek. Ani na dvojce, kde se utkali Jirka Drak Jareš s Jirkou Průdkem, nebylo zdaleka jasno. Hrála se střední hra již bez dam a s oboustrannými šancemi.

Měli jsme tedy dva body navrch, ale jistého zatím nebylo nic.

Příjemný pocit, že už s Krásnou Lípou neprohrajeme, zařídil náš předseda Vojta. Coby vůdce bílých figur s prostorovou převahou otevřel na Milana Cardu dámské křídlo a než se soupeř stačil přeskupit, bylo jasné, že ztrácí materiál. Krása, čtyři body doma. Navíc s tříbodovým náskokem! V tu chvíli už by soupeř musel všechny ostatní partie vyhrát, aby nás alespoň uremizoval.

Jenže naděje krásnolipských se rozplývá, když dříve prohraný Honza Šlechta zachraňuje svoji partii remízou. A další dva body později přidává i Jirka s Márou. V zápase vítězíme suverénně bez jediné dílčí prohry! Paráda kluci, kéž by nám to vydrželo...

TJ Slavia Liberec - TJ Krásná Lípa 6,5:1,5