V sobotu proběhlo zakončení Open Liberec 2016, posledního turnaje z ročníku 2015/2016 ze seriálu Czech Tour. Měla jsem tu čest se zhostit úlohy rozhodčí, tak přidávám krátký článek, jak odpískat necelých sto lidí. Díky tomu, že se nevyskytly žádné problémy  kromě zazvonění telefonu, tak jsem nic vážnějšího než zajišťování klidu v hrací místnosti řešit nemusela (občas nám děti chtěly předvést během kola svůj vysoký hlásek či ukázat hudební talent hrou na klavír ve vedlejší jídelně) a celý turnaj proběhl v pohodě.

sachyslaviarajče.net

Kromě hlavního „áčka“ se ještě konal rapid a blesk, obojí taktéž v klidném duchu (ačkoliv nějací ti rejpalové a provokatéři se vždy najdou). Open zaslouženě vyhrál vždy usměvavý Sebastian Plischki, před Polákem Damianem Balinskim a Norem Erlendem Mikalsenem, který si pro změnu odvezl na ještě větší sever než je Liberec první místo v rapidu.

Celkové výsledky Open: zde

Foto-album 5-9.kolo + vyhlášení: zde                       Foto-album 1-4.kolo: zde

Celkové výsledky rapidu: zde

Turnaj v bleskovém šachu vyhrál IM Pavel Šimáček před FM Erlendem Mikalsenem a jeho bratrancem Haraldem Mikalsenem.

Celkové výsledky blesku: zde

Nejlepší ženou, tedy spíše dívkou se stala Kamila Němcová, která v předposledním kole zaslouženě porazila svoji hlavní konkurentku Anetu Korosciel z Polska. Skokanem turnaje byl bezpochyby teprve 12 letý Jan Kosior s ELO 1360 a výkonem 1808 (mimo jiné udržel remízu s nejlepší ženou turnaje). Já s ním porovnala síly v bleskovém turnaji a byla jsem ráda, že jsem se štěstím vyhrála.

Všichni (přítomní na vyhlášení áčka) si odnesli ceny, ale hlavně věřím, že si každý dobře zahrál, podíval se třeba na Ještěd, odkud je krásný výhled (jak z vlastní zkušenosti můžu říct), nebo se večer pobavil s kamarády v místních podnicích.