V sobotu 16.4. podnikl náš tým výlet do Rokytnice nad Jizerou na Jarní Krkonošský rapid.

Pod vedením kapitána a zároveň řidiče Petra Janouše jsme do jarní Rokytnice dorazili ve složení hrající trenér mládeže Pavel Římovský, Jirka „Drak“ Jareš, jarní posila nově vznikajícího „B“ týmu Slavie a mediální hvězda Honza Gončarov a já s -g4- Rychle jsme minuli místní „Šnekoland“ a dorazili do místní líhně šachových talentů právě včas, aby nás přivítal již téměř jistý vítěz soutěž „o nejstaršího účastníka“ pan Hanuš.

sachyslaviarajče.net

Zato na pozdějšího vítěze celého turnaje jsme si museli stejně jako minule chvilku počkat. Pro domácího pana Joukla pořadatelé dokonce vyslali eskortu … za což se nám odměnil tím, že nám v turnaji nedal šanci a suverénně bez prohry vyhrál s drtivým náskokem 1,5 bodu, před druhým v pořadí Petrem Janoušem ( uhrál 6,5 bodu). Petr i posledním kole bojoval na druhé desce o celkové prvenství, ale nakonec prohrál s Jiřím Vunschem. Já ve stejné době bojoval na první šachovnici právě s panem Jouklem, ale v horší pozici jsem prohrál na čas a skončil celkově sedmý.

Třetí místo v turnaji uhrál díky pomocnému hodnocení (s 6 body) místní matador Zdeňek Holmann, před naším Jirkou „Drakem“ Jarešem, Tomášem Kopeckým a Jiřím Vunschem. Já obsadil jako první 5,5 bodový sedmé místo, když se mi povedlo pár pěkných partií proti favoritům a odolal nabídkám na remízu vítězům mládežnické kategorie bratřím Dolenským.

Pavel Římovský sehrál pěkné partie a se 4,5 body uhrál dvanácté místo. Jednadvacáté místo obsadil Honza Gončarov se 4 body a s plánem, že v dalším turnaji uhraje minimálně bodů 5.

Děkujeme pořadatelům za pěkný turnaj, paní Holmanové za občerstvení a vynikající koláč i párečky.