sachyslaviarajče.net

29.12 uspořádal Šachový klub Libštát poslední turnaj v roce 2016 v našem kraji a to již 29. ročník Vánočního šachového turnaje v bleskové hře.

Turnaj se již tradičně odehrál v prostorách sálu místního kulturního domu za podpory firmy INTER FLAG s.r.o., Autobazaru Lomnice n. P. a městyse Libštát. Turnaj zahájil starosta Libštátu Pavel Janata. Na fotce spolu s místostarostou Janem Šimůnkem, dlouholetým členem domácího šachového oddílu a zároveň ředitelem turnaje.

Silně obsazeného turnaje, který končívá kolem půlnoci se zúčastnilo 56 hráčů a hráček, kteří byli rozděleni do čtyř skupin ve kterých hrál každý s každým. Poté byli hráči dle výsledků opět rozděleni do skupin dle pořadí a v těchto skupinách se již hrálo o celkové umístění.

Celkovým vítězem se stal Pavel Mudra, který ve finálové skupině nalezl ze 13 partií pouze dva přemožitele a jinak vše vyhrál. A právě jeho přemožitelé Jakub Šafařík a Jaroslav Flašar obsadili druhé a třetí místo.

12 Zákoucká Adéla ŠK AD Jičín 1987

Z naší výpravy se do finálové skupiny prodral Ben Polák a obsadil šesté místo. Marek Gombala skončil dvacátý před „drakem“ Jirkou Jarešem a já uzavíral druhou skupinu na celkovém 28 místě, když předemnou skončila domácí šachová naděje Filip Dolenský (24). Fanda Lašek tentokráte nepotvrdil své kvality v rychlé hře a skončil až na 48 místě před Vojtou Šicem.

Po turnaji jsme si ještě pobyt u šachovnice a v Libštátě prodloužili s místními borci a poté poseděli v místní restauraci.