sachyslaviaPetr Janouš - vítěz RPJ (ilustr. foto)
sachyslaviaLuboš Jína - 3. místo Šmíčkův mem.

TJ Lokomotiva Liberec uspořádala v minulých dnech 9.2. až 13.4. Regionální přebor jednotlivců „A“ ve vážných partiích a tuto sobotu v Pivovarské restauraci ve Vratislavicích memoriál Pavla Šimíčka.

Regionálním přeborníkem se stal náš kapitán Petr Janouš, před Ondřejem Pražákem a Břetislavem Tejnským. Devítikolový turnaj byl natolik vyrovnaný, že všichni medailisté uhráli shodně 7 bodů a pořadí určilo pomocné hodnocení. O vítězství našeho borce rozhodly poslední dvě partie, kdy nejdříve prokázal lepší nervy v časové koncovce proti Ondrovi a remízovou pozici dokázal vyhrát. V závěrečné partii v již lepší pozici nabídl remízu třetímu Tejnskýmu, která mu zajistila první místo v turnaji.

Tabulka s pořadím.

sachyslaviarajče.net

Již 37. ročníkem Memoriálu Pavla Šimíčka pokračovaly květnové rapidy. Pod taktovkou bratří Kovářů, za podpory statutárního města Liberec a Pivovaru Vratislavice zasedlo k šachovnicím 26 borců. Já jsem divácky stihl poslední tři kola, ve kterých se na stupně vítězů a třetí místo probojoval náš parťák Luboš Jína se 6,5 bodem. Před ním skončili jen borci ze 7 body a to na prvém místě Evžen Blaháček před Zdeňkem Hollmannem.

Jindra Kovář blahopřál panu Marcelu Koktovy k jeho 85 narozeninám. Tato nestárnoucí ikona krajského šachu obsadila v turnaji 13 místo s 5 body. Ke gratulaci se přidává i ŠK SLAVIA Liberec.

Turnaj odehrál i náš dlouholetý spoluhráč Zdenda Hnát a skončil sedmý. Za naše „A-čko“ hostující Míla Řičánek byl osmý.

V turnaji jsme měli i další borce. Trochu za svým očekáváním skončil Fanda Lašek na jedenáctém místě. Pěkné 18 místo se 4 body uhrál nejmladší účastník turnaje a útočník „Vlků“ z Jablonce Vojtěch Šír. A dvacátý skončil Pavel Římovský, který pěkně rozehrané partie ztrácel na čas.