"""" 24.3. ŠK Libštát - ŠK SLAVIA Liberec A """ 7.4. TJ Lokomotiva B - SLAVIA B """

V sobotu 9.9. uspořádal Šachový klub Zikuda Turnov již tradiční Turnovský granát, který byl i letos součástí Grand Prix ČR v rapidu. Turnaj zahájil pan František Zikuda, předseda ŠSLK a starosta Turnova Ing. Tomáš Hocke

Turnaje se zúčastnilo rovných 100 hráčů a hráček a o stupních vítězů se rozhodlo až v posledním kole. Celkovým vítězem se až na třetí pomocné hodnocení stal GM Petr Neuman (uhrál 7,5 bodu), na druhém místě skončil se stejným počtem bodů IM Vojtěch Zwardoň a třetí skončil nejlepší ze sedmibodových IM Tomáš Studnička.

Ceny vítězům předávala místostarostka Turnova Mgr. Jana Svobodová spolu s panem Zikudou.

sachyslaviarajce.net

stupně vítězů: vítěz GM Petr Neuman, na druhém IM Vojtěch Zwardoň a třetí IM Tomáš Studnička

V turnaji se dařilo i mladým. Nejvíce cen posbírala nejlepší žena a celkově dvanáctá (patnáctiletá) WCM Sofie Přibylová (6 bodů) a ještě o rok mladší Aleksandra Czarniecka (5,5 bodu). V kategorii do 15 let mezi chlapci vyhrál překvapivě náš Pavel Kačmar (4,5 bodu).

Pavel Kačmar na snímku výše s nejstarším účastníkem turnaje panem Jaroslavem Sládkem, který letos slaví 90 let. Hned v prvním kole se postaral o překvapení Honza Gončarov, který využil darované figury od Honzy Malce a dokázal vyhrát. Nejlepšího umístění dosáhl Marek Gombala a se šesti body obsadil šestnácté místo. Já jsem s Márou také hrál a v přivyhrané pozici odmítl remízu … a poté s přehledem …. prohrál. Nicméně s pěti body a posunem oproti nasazení jsem byl také spokojen. O první dvacítku hrál v posledním kole také Pavel Peníška, ale v posledním kole nestačil na Sofii Přibylovou. Pro novou sezonu bude ve druhé lize za Slavku hostovat i Tonda Duda. A ten si střihl trojboj. Přijel na kole, k obědu přítomným zahrál na piáno a v turnaji skončil na osmnáctém místě.