V sobotu 18.4 jsme podnikli šachový výlet do Rokytnice n. J., kde domácí pořádali pravidelný Krkonošský rapid. Naše tříčlenná liberecká výprava byla složena ze tří oddílů (Slavia, Lokomotiva, Libštát) a hned na úvod lehce zaskočila pořadatele, kteří při našem příjezdu v 9:05 měli ještě zavřenu hrací místnost.

Jak je u pořadatelů (téměř všech klubů) obvyklé, domácí se dostavují zásadně jako poslední. I v tomto případě nezklamali a jeden opozdilec dorazil před závěrem prvého kola. Nicméně opoždění bylo hlášené a tak promotér turnaje pan Hanuš dojednal se soupeřem smír. Jak vidno z úvodního snímku, pořadatelé ještě ani nestačili rozmístit všechny šachovnice, když se osádka našeho vozu vrhla na předturnajový trénink. Péťa Janouš si pro jistotu sedl po směru jízdy hned vedle cyklotrenažéru pro případný dvoufázový tréning (prostě profík se nezapře).

Přestože se v témže termínu hrálo několik dalších turnajů (Olympiáda mládeže v Liberci, rapidy v Nymburce a Pískové Lhotě), dorazilo na turnaj 20 hráčů. Naše výprava rozhodně nezklamala (i když proti loňsku si pohoršila a stupně vítězů neobsadila).

S náskokem bodu vyhrál Tomáš Kopecký (7b) před šestibodovými Zdeňkem Holmanem, Jiřím Průdkem a naším borcem Petrem Janoušem. 11. místo obsadil Pavel Peníška s pěti body. No a moje maličkost útočící ze zadních pozic (ve 4. kole hrající na poslední šachovnici) nakonec obsadila 8. místo s 5,5 body.

Děkujeme pořadatelům za pohodový turnaj, ceny pro všechny a těšíme se na další ročník.