Vytisknout

Týden květnových oslav – nejen šachových, pokračoval v sobotu 23. května v Pivovarské restauraci ve Vratislavicích, kde TJ Lokomotiva Liberec za podpory pivovaru Konrád tradičně pořádá Šimíčkův memoriál. Soutěže se letos zúčastnilo 24 hráčů a nutno podotknout, že naše výprava byla nejpočetnější.

sachyslaviarajče.net

Turnaj vyhrál stylem start-cíl Jirka Kadeřábek (ŠK AD Jičín, 8 bodů) před Danem Bradáčem (ŠK Zikuda Turnov, 7,5 bodu) a Zdeňkem Jouklem (TJ Spartak Rokytnice n/J, 7,5 bodu), přičemž o umístění druhého a třetího rozhodovalo až druhé pomocné hodnocení. Pověstná bramborová medaile připadla na našeho Péťu Janouše (6,5 bodu), který přenechal celý bod pouze vítěznému Jirkovi Kadeřábkovi a Zdeňkovi Jouklovi. Každopádně z naší výpravy skončil Péťa suverénně nejlepší.
 
Z mládežníků dopadl nejlépe Vojta Šír, který to nandal pěknou závěrečnou kombinací i mně, remizoval s pěšcem navíc s Péťou Jakšou a uhrál 16. místo se čtyřmi body (zároveň byl oceněn jako nejmladší hráč). Hned za ním skončil se stejným počtem bodů Jakub Faistauer. Míla Adamec uhrál 3 body a Karel Hladík získal 2 body.
Nejstarším účastníkem turnaje byl Marcel Kokta, který se ve svých třiaosmdesáti letech (!!) umístil na skvělém pátém místě (5,5 bodu).
Dále jsme se seřadili od 13. místa, které obsadil Péťa Jakša se 4,5 body a hned za ním Luboš Jína a já oba se čtyřmi body.

Velký dík patří pořadatelům soutěže v čele s bratry Jindrou a Martinem Kovářovými!

Společnými silami napsali Petr Jakša a Honza Šlechta