******* v dohrávce remíza v Novém Boru ***** 27.03. poslední kolo: ŠK Zikuda Turnov "C" : ŠK Slavia Liberec ******** *** ***
sachyslavifotogalerie                       výsledky

Pořadatelská TJ Zikuda Turnov opět nenechala nic náhodě  a  nikoho na pochybách, kdo ovládne tento turnaj. Do bojů nasadila nejlepší borce z krajských soutěží, které navíc doplnila svými ligovými hráči. Sál v sokolovně Turnov Modřice přivítal 54 šachistů, které o přestávce pohostil výborným gulášem.

Tentokrát ale naše slávistická výprava domácím trochu zatopila, když  v posledním kole hrál o první místo a zmíněný soudek překvapivě náš Péťa Janouš (nakonec celkově pátý s 6-ti body) se Zdendou Maršálkem, který  díky vítězství v této partii turnaj vyhrál se 7,5 body před svými oddílovými kolegy Vláďou Vltavským (7 bodů), Ondřejem Sýkorou a Tomášem Ďúranem se 6,5 body. 
Péťa Janouš prohrál také s druhým a čtvrtým hráčem v pořadí, ale porazil takové borce jako jsou Tomáš Brouček, Honza Zima, Vláďa Vltavský, Zdenda Cakl, Antonín Žváček a (hned na úvod) Pepa Zíka.
Druhého v pořadí Vláďu Vltavského o vítězství připravila ztráta bodu s Péťou Janoušem i remíza s naším předsedou Vojtou Šicem, který nakonec obsadil 29. místo se 4,5 body.
Naši výpravu jsem doplnil já, coby vyslanec našeho buletinu a uhrál jsem 5,5 bodu, což mi vyneslo 14. místo. Výpravu doplnil i hrající výtvarník Pepa Zíka z Lokomotivy Liberec.

Hrou i výsledkem nejvíce překvapil 13-ti letý mládežník Marek Sýkora (TJ Desko Liberec), který jako 27. nasazený skončil na 8. místě s 6-ti body. Suverénně vyhrál mládežnickou kategorii před Miroslavem Frankem (4,5 bodu), Štěpánem Dolenským (4 body) a teprve osmiletým a také čtyřbodovým Filipem Dolenským.
Kategorii seniorů vyhrál Zdeněk Joukl (celkově sedmý s 6-ti body).

Mezi nejmladším (Tomáš Ďúran, 7 let) a nejstarším účastníkem (Jaroslav Sládek, 88 let) byl věkový rozdíl neskutečných čtyř generací.