sachyslaviarajce.net
sachyslaviarajce.net
sachyslaviarajce.net

V úterý 28. listopadu 2017 se v restauraci U Košků konal Přebor škol v šachu. ZŠ Oblačná se zúčastnila ve složení Jan Schiffert, Martin Putík, Petr Machálka, Antonín Maděra. Byl to jejich první turnaj na veřejnosti. V mladší kategorii, kde bylo dvanáct družstev, se umístili na sedmém místě, o bod za ZŠ 5. května. Vzhledem k tomu, že dva body zbytečně ztratili za nemožný tah, je to pěkný výsledek.

sachyslaviarajce.net
sachyslaviarajce.net
sachyslaviarajce.net

Fotogalerie       Výsledky

Mgr. Jaromír Čihák

Pod patronací Šachového klubu SLAVIA Liberec se děti ze ZŠ Oblačná a ZŠ Švermova ve svých školách pravidelně scházejí v šachovém kroužku. Při poslední výuce se seznamovaly s používáním šachových hodin. Děti šachy baví, počet zájemců neustále roste.
 
Jaromír Čihák

v rozsahu jedné a čtvrt hodiny. Probíraná témata jsou dětem k dispozici v podobě pracovních listů a v digitální formě na webu

www.janwe.cz

Metody práce zejména se začátečníky využívají poznatků převzatých z projektu s názvem „Učíme se hrát šachy, rozvíjíme intelekt“. Tento projekt propojuje výuku šachu s vědomým rozvojem takových kognitivních faktorů, jako jsou jazyk a formy kódování informací, schematizace a modelování, vnitřní plán činnosti, vzájemná spolupráce dětí v procesu výuky a rozvoj paměti. Děti by si měly z práce v kroužku odnést tedy něco víc, než umění hrát dobře královskou hru šachy.

Důležitou součástí práce kroužku je účast dětí na turnajích. Děti mají okamžitě možnost vyzkoušet si vše, co se na tréninku naučily v praxi. Změřit síly s ostatními, plánovat vlastní sportovní cíle s vědomím vlastních možností.

Jan Weiser

sachyslaviarajče.net

Začátek dne provázely zmatky. Hráč na první šachovnici Vladimír Cichý bez omluvy nenastoupil a zástupce ředitele školy do Jarního turnaje nahlásil Ivanu Kopalovi žáky, kteří měli hrát Krajský přebor družstev. Pořadatel obou turnajů tak dostal dvě různé soupisky a přednost dal samozřejmě té od zástupce ředitele školy. Muselo se tedy škrtat a tak Slavia Liberec B i po těchto úpravách bojovala pouze ve čtyřech.

sachyslaviarajče.net

Našimi soupeři tentokrát byli TJ Bizuterie Jablonec n.N., SK Libštát B a TJ Jiskra Tanvald. Kluci se snažili, ale proti o několik let déle hrajícím soupeřům to bylo málo. Navíc při absenci opor ještě museli hrát o tři šachovnice výše. I tak nejmladší hráč družstva, devítiletý Michal Hanuš, uhrál v tomto turnaji na čtvrté šachovnici své první vítězství.

Fotogalerie: http://sachyslavia.rajce.idnes.cz/KPD_mladez_4-6k_jarni_pohar_Desko/

Mgr. Jaromír Čihák, trenér

 

sachyslaviarajče.net

Po vzájemné komunikaci s rodiči žáků formou e-mailů kluci nastoupili do tohoto turnaje ve složení Vladimír Cichý, Tomáš Kučera, David Muller, David Stupka a Michal Hanuš. V podstatě se jednalo o první vystoupení proti skutečným registrovaným šachistům hrajících v pravidelných šachových soutěžích .

Odkaz na tréninkové stránky

Podporují nás

 

Šachové úlohy

Tiskopisy