V posledním zápase letošního kalendářního roku jsme přivítali v naší domácí aréně favorizovaný tým Bižuterie Jablonec. Do poslední chvíle jsme trnuli hrůzou, zda hosté na zápas nenominují nejmenovaného bojovníka proti virovým chorobám, naštěstí se tak nestalo. Do zápasu jsme vstupovali jako vedoucí tým soutěže s vědomím, že udržení první pozice bude těžký oříšek.

Utkání začalo poměrně příznivě. Míla Pártl odebral favorizovanému Ondru Sýkorovi již v zahájení figuru, ale jelikož se blížil termín odjezdu vlaku do Mílova bydliště, velkoryse nabídl remízu, která byla s velkou radostí akceptována.

Do Libštátu jsme přijeli se sněhem. A to nebyla jediná komplikace k dalšímu nečekanému přísunu bodů do tabulky. Před samotným výjezdem jsme do poslední chvíle s jistotou nevěděli, zda se bude hrát a zda budeme v plném počtu. A jak jsem zjistil po zápase z emailů ostatních týmů, tak jsme na tom nebyli nejhůř.

Krom situace kolem covid story mi dělala starost soupiska, kdy jsem nemohl počítat se třemi oporami týmu, předpověď počasí s příslibem sněhové nadílky a i zajištění auta. Nakonec jsem auto sehnal, hráče také a do Libštátu dorazili dříve jak domácí. K mému překvapení nastoupili s ještě prořídlejší sestavou než my, tj. od osmé do šestnácté šachovnice. Ale i tak počáteční elo progńoza vypadala přesvědčivě pro domácí 5,5 – 2,5.

Ve třetím kole jsme přivítali v derby místního rivala z Lokomotivy. Hosté se na nás náležitě připravili a nastoupili v nejsilnější sestavě a v roli mírného papírového favorita. Náš tým oproti předchozím utkáním doznal dvě změny, kdy naše opory Petra Palduse a Luďka Švece vystřídali Miloš Partl a Pavel Kačmar.

K druhému utkání KPD jsme tentokráte vyrazili do Rokytnice.  Počasí nám přálo, ne už tak silničáři, kteří několik silničních úseků opatřili semafory s natolik dlouhými intervaly, že část naší sestavy dorazila s mírným zpožděním a utkání tak zahájila s mírným časovým deficitem. Ale nenechali jsme se tím znervóznit a na několika šachovnicích jsme začali soupeře rychle přehrávat.

Po předlouhé virové pauze jsme byli rádi, že si můžeme zase jednou zahrát normální šachy. Zájem o účast byl velký. Do sestavy na zápas byli nakonec vybráni zejména hráči, kteří při intenzivních tréninkových jednotkách v restauraci Panoptikum vykazovali nejlepší formu.

Podkategorie


Warning: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/www/sachy-slavia-lbc.cz/www.sachy-slavia-lbc.cz/templates/diamonds/index.php on line 169