*******Novoborský ŠK B - Slavia Liberec 5 : 3 ***** ŠK Česká Lípa "D" 2 - 3 ŠK Slavia Liberec "B" ******* Mára Gombala třetí ve Frýdlantě ******** *** ***

https://sachy-mladez.rajce.idnes.cz/Varnsdorf_23.4._2022/

 Po kratší odmlce jsme v sobotu 23.4. 2022 vyrazili na další turnaj. Sraz jsme měli na parkovišti pod Perštýnem, které šachisté pojmenovali Aljechin Platz, neboť z něj vyjíždějí do různých světových stran na různé šachové soutěže.

Po dvouleté přestávce kvůli kovidu uspořádala ZŠ Kaplického v sobotu 5.3. 2022 druhý ročník šachového turnaje O pohár ředitele školy. 

Ze šachového kroužku se tohoto turnaje zúčastnili Magdaléna Nováková, Vít Frieser a David Zeronik.

Náš klub, zatím jako jediný v Liberci, vyslyšel výzvu ŠSČR k nabídce pomoci dětem ukrajinských uprchlíků. Jsme připraveni dětem válečných uprchlíku poskytnout bezplatně účast v šachovém kroužku, abychom tak pomohli těmto dětem začlenit se do společnosti a smysluplně využít volný čas. Šachové tréninky nabízíme v češtině, ruštině a angličtině. Děti budou mít možnost si jen volně zahrát nebo absolvovat tematicky zaměřený trénink s kvalifikovaným trenérem.

Zbytek fotografií najdete na 

 
 

Klání nejlepších škol Libereckého kraje v šachu o postup do republikového kola se konalo ve čtvrtek 24.2. 2022 opět v restauraci U Košků.

ZŠ Doctrinu v kategorii mladších žáků reprezentovali Vít Frieser, Filip Hoffmann, Vít Kožich a David Zeronik.

Okresní přebor škol v šachu se konal ve čtvrtek 27.1. 2022 tradičně v restauraci U Košků. Základní školu Doctrinu reprezentovali Vít Guliáš, Filip Hoffmann, Vít Kožich a Vít Frieser.

 

       V letošním školním roce jsme zahájili výuku v soukromé škole ZŠ Doctrina.

Žáci mají šachový kroužek ve čtvrtek od 14 hodin. Lekce trvá 45 minut, v případě nedohrané partie se hraje až do jejího konce, maximálně do 15 hodin. Poplatek činí 1 500 Kč na školní rok, platí se ZŠ Doctrině a podmínkou je registrace dítěte v Šachovém klubu SLAVIA Liberec, která je zdarma. ŠK SLAVIA Liberec pak platí startovné na soutěžích, kterých se registrované děti zúčastní.