*******Novoborský ŠK B - Slavia Liberec 5 : 3 ***** ŠK Česká Lípa "D" 2 - 3 ŠK Slavia Liberec "B" ******* Mára Gombala třetí ve Frýdlantě ******** *** ***

Snížení počtu hráčů v KS z 8 na 5 umožnilo po mnohaleté pauze opětovné vzkříšení našeho béčka. Béčko jsme postavili na hráčích, tvořících náhradníky v áčku, doplněno o několik dobrovolníků ze základu áčka.

Na úvod krajského přeboru máme letos výrazně těžší los než loni. Ač oslabeni o 2 hráče základu, vyrazili jsme do Jablonce se záměrem pokusit se překvapit. Naštěstí ani soupeř nebyl v nejsilnější sestavě a tak se dal očekávat vyrovnaný boj.

O velký úspěch se postaral Petr Paldus, který suverénně s náskokem půl bodu ovládl kategorii 30+

Výsledky: http://chess-results.com/tnr633816.aspx?lan=5&art=1&rd=9&fed=CZE&flag=30

V sobotu 21.5. jsme vyrazili v početné sestavě do Kunratic u Frýdlantu na Krajský přebor družstev v rapidu. Z původně plánované sestavy sice na poslední chvíli vypadl Jirka Jareš, plnící si v sobotu manželské povinnosti, nicméně i tak jsem byli v silné sestavě. Dali jsme dohromady dvě družstva a jakožto téměř specialisté na rychlé tempo hry jsme měli vysoké ambice.

Náš borec Mára Gombala ovládl KP v rapidu pořádaný Šachovým klubem Frýdlant v sále restaurace Beseda

Konečné pořadí po 8 kolech

Na poslední mač sezóny jsme vyrazili na půdu již jistého vítěze soutěže do Turnova. Přesto, že se nám podařilo sestavit poměrně silnou sestavu, rozhodně jsme nebyli favority utkání. Nicméně k bodům nebylo daleko.

První překvapivý bod získal Miloš Pártl, když přehrál na třetí šachovnici elově nejsilnějšího borce domácích Honzu Zímu ( 2166 ). A to soupeři nabídl remízu.

Další body připsaly za remízy na dvojce Jirka Jareš proti Aleši Háchovi a Jirka Slaba obral o půlbod Standu Lamače.