******* Mára Gombala krajským přeborníkem v rapidu ***** v krajském přeboru družstev v rapidu jsme druzí ******** *** ***

V sobotu 21.5. jsme vyrazili v početné sestavě do Kunratic u Frýdlantu na Krajský přebor družstev v rapidu. Z původně plánované sestavy sice na poslední chvíli vypadl Jirka Jareš, plnící si v sobotu manželské povinnosti, nicméně i tak jsem byli v silné sestavě. Dali jsme dohromady dvě družstva a jakožto téměř specialisté na rychlé tempo hry jsme měli vysoké ambice.

Náš borec Mára Gombala ovládl KP v rapidu pořádaný Šachovým klubem Frýdlant v sále restaurace Beseda

Konečné pořadí po 8 kolech

Na poslední mač sezóny jsme vyrazili na půdu již jistého vítěze soutěže do Turnova. Přesto, že se nám podařilo sestavit poměrně silnou sestavu, rozhodně jsme nebyli favority utkání. Nicméně k bodům nebylo daleko.

První překvapivý bod získal Miloš Pártl, když přehrál na třetí šachovnici elově nejsilnějšího borce domácích Honzu Zímu ( 2166 ). A to soupeři nabídl remízu.

Další body připsaly za remízy na dvojce Jirka Jareš proti Aleši Háchovi a Jirka Slaba obral o půlbod Standu Lamače.

K důležitému zápasu v boji o první místo v soutěži jsme dorazili oslabeni o 2 klíčové hráče základní sestavy. Ale i tak jsme si na soupeře věřili.

Na rozdíl od nás však soupeř nastoupil v silné sestavě včetně prvoligového hráče Jirky Vitáka na první šachovnici.

Zápas se bohužel pro nás nevyvíjel příznivě. Luboši Jínovi se zahájení tradičně nepodařilo. Domácí Macháček však zareagoval kavárenskou obětí figury po které našemu hráči svitla pořádná jiskra naděje. Náš veterán díky svému vynikajícímu taktickému postřehu rychle odhalil, že mu hrozí jednotahový mat. Dokonce jej pokryl správnou figurkou, bohužel ze špatné strany a po dvou přesných soupeřových tazích bylo po partii.

Minulou neděli začal Krajský přebor družstev LK

Kompletní tabulku, rozpis soutěže a sestavy družstev najdete zde:

https://www.chess.cz/souteze/kraj-17/rocnik-2021/

Článek v přípravě

Po mnohaletém pořádání soutěže libereckou Lokomotivou se poprvé pořádání ujali šachisté z Frýdlantu. Turnaj se uskutečnil  v prostorném sále frýdlantské Besedy. Někteří účastnici byli trochu zklamáni, že sousední restaurace je zavřená, patrně proto, že jako jedni z mála restauratérů měli už letos vyděláno a vydali se utrácet vydělané peníze na dovolené. Slávistům to však nevadilo, protože jak si někteří možná povšimli, doby kdy slávisté při zápasech konzumovali alkohol ve velkém již dávno pominuly. Do Frýdlantu jsme vyslali početnou výpravu, sestávající se z mužstva A ve složení Jareš, Gombala, Janouš a Paldus a mužstva B v sestavě Lašek, Šlechta, Jína, Schiffert Míra a Schiffert Jan.