*******SLAVIA B zvítězila v Krajské soutěži družstev!!! ******** *** ***
sachyslaviarajče.net

 Na 3. ročníku Slavia Open Liberec – jedná se o 1. díl Velké ceny LK mládeže se sešlo, ve společenských prostorách 31. pluku chemické a biologické ochrany v Liberci, 43 dětí. Pořadatelé připravili ceny pro všechny. Díky podpoře Centra Babylon se hrálo opravdu o hodnotné ceny.

Slavia Liberec uspořádala dne 26.9.2015 v armádní budově 31. pluku  Liberec  (dolní kasárny) 2. ročník Slavia Open Liberec, který je zároveň prvním turnajem Velké ceny Libereckého kraje

sachyslaviaFotogalerie

.Před začátkem klání mládežníků vyhlásil rozhodčí turnaje Jan Malec výsledky 0. ročníku Velké ceny Libereckého kraje mládeže 2014/15.
Výsledky zde

Dne 27. září 2014 se konal 1. ročník turnaje Slavia Open dětí v rapid šachu v Liberci. Pořadatelem turnaje byl náš šachový oddíl TJ Slavia Liberc. Ředitelem turnaje byl pan Vojtěch Šic a úlohy hlavního rozhodčího se ujal pan Ing. Jan Malec.
Turnaje se zúčastnilo celkem 48 šachistek a šachistů z 9 oddílů a kroužků Libereckého kraje. Soutěžilo se v 6ti věkových kategoriích. Celkovým vítězem turnaje se stal Jiří Viták z TJ Desko Liberec. Nejúspěšnější ženou turnaje byla Martina Hamadová z ZŠ Jižní Česká Lípa.
Oddíl Slavie Liberec reprezentovali celkem čtyři šachisté. Nejlepší byl Karel Hladík se ziskem  4 1/2 bodu.
Turnaj se konal pod záštitou Statutárního města Liberec. Sponzory turnaje byli Krajský úřad Liberec a Centrum Babylon. Také díky nim si pěkné ceny odvezli všichni zúčastněné dětí
Turnaj se konal ve společenských prostorách 31. pluku chemické ochrany v Liberci, které vytvořily příjemné prostředí pro konání této zdařilé sportovní akce.
Na závěr lze říci, že jak z pohledu pořadatele, tak z vyjádření řady účastníků se akce nadmíru vydařila a přinesla dětem i dospělým hezký sportovní zážitek.

Fotogalerie:   http://sachyslavia.rajce.idnes.cz/Slavia_open_Liberec_2014_mladez_1.r/ 
Celkové výsledky  z turnaje naleznete zde:  http://chess-results.com/tnr146653.aspx?lan=5

Jan Weiser