*******SLAVIA B zvítězila v Krajské soutěži družstev!!! ******** *** ***

ŠK Slavia Liberec - TJ Jiskra Tanvald 4½ - 3½

V posledním kole KP jsme doma po tuhé bitvě porazili favorizovaný Tanvald nejtěsnějším výsledkem a tím se o skóre dostali na čtvrté místo před Lokomotivu.

Hned tři partie skončili těsně po dvacátém tahu remízou. V těchto partiích měli domácí Jareš, Gombala a Slaba sice bílé figury, ale hráli oproti elově silnějším soupeřům a to zejména na jedničce Jirka Jareš, kde zkušeně odremizoval Marka Příborského (2187).

SLAVIA B - Česká Lípa C 3,5:1,5

K rozhodujícímu zápasu o první místo nastoupilo naše béčko bez posil z áčka a ukázalo se, že to jde i bez nich. Česká Lípa C nastoupila v nejsilnější sestavě a hosté tak byli prakticky na všech šachovnicích papírovými favority.

Domácí hráči ale k partiím nastoupili se zdravým sebevědomím, nemajíce žádný strach z hvězd hostujícího týmu. Slávisté se na závěr sezony vzepjali k heroickému výkonu a favorizovaného soupeře smetli 3,5:1,5 a suverénně tak ovládli celkové pořadí soutěže.

Legendární derby, srovnatelné snad jen s fotbalovými mači mezi Barcelonou a Realem Madrid, se tentokrát odehrálo na horké půdě (horké díky tomu, že se navzdory doporučení některých politiků v zimě topilo) liberecké Lokomotivy. Zápas byl zároveň soubojem o průběžné vedení v krajské soutěži a proto jsme vyslali do boje silnou sestavu v čele s legendárním Lubošem Jínou, otřískaným litými boji s šachovým potěrem na skorodětském turnaji Liberec open.

Sestavu do Libštátu jsme dávali dohromady hodně komplikovaně a dlouho to vypadalo, že nás bude maximálně 5. Nakonec jsme dali dohromady plný počet 8 lidí. Vyrazili jsme 2 auty a Míla Partl přicestoval vláčkem. Jako tradičně jedno auto s opozdilým řidičem (nebudeme pokerového hráče jmenovat) dorazilo s patnáctiminutovým zpožděním: Díky toleranci domácího týmu se mohlo začít s plným časem na hodinách.

K zápasu jsme nastoupili v pozici outsidera, k čemuž napomohla zejména absence několika členů základní sestavy. Naproti tomu hosté nastoupili i s legendárním Přemyslem Bělaškou na první šachovnici, jelikož správně tušili, že pokud by Slavie nastoupila v základní sestavě, mohla by favorizované Desko pořádně potrápit.

připomeňme si tímto jeho památku

 
 

 

Celý článek

V prvním kole nadstavbové části finále skupina západ A, jsme zvítězili nad Deskem C 3 - 2 po tuhém boji.

Článek v přípravě