*******Novoborský ŠK B - Slavia Liberec 5 : 3 ***** ŠK Česká Lípa "D" 2 - 3 ŠK Slavia Liberec "B" ******* Mára Gombala třetí ve Frýdlantě ******** *** ***

 KP do 8 a do 10 let a Strážský žákovský open

sachyslaviarajče.net

V sobotu 4.6. se pod vedením pana Malce hrál ve Stráži pod Ralskem krajský přebor do 8 a 10 let, který byl zároveň kvalifikací na podzimní Mistrovství Čech v Harrachově. Z hráčů liberecké Slavie se zúčastnil pouze Ondra Maršík, který obhajoval loňské prvenství na tomto turnaji. Ondrovi se obhajoba i přes znatelný spánkový deficit podařila (noc před tím spal v družině a šel spát kolem půlnoci).

Se ziskem 4 a půl bodu z osmi kol si odnesl zlatý pohár, diplom a medaili. Na své poměry předvedl poněkud vlažnější výkon. I ten ovšem naštěstí na vítězství v kategorii nejmladších stačil, a to i díky faktu, že jeho tradiční rivalové z 1. Novoborského ŠK v čele s ostříleným Františkem Zákutným spadali pro tento turnaj již do vyšší kategorie do 10 let. Na druhém místě v této kategorii překvapil všechny svým výkonem Michal Maco z Varnsdorfu, rok narození 2011!, který uhrál skvělé 4 body.

sachyslaviarajče.net
sachyslaviarajče.net

Výsledky zde.

Kategorii do 10 let vyhrál Matěj Hejný z Krásné Lípy se 7 body na pomocné hodnocení před Pavlem Maurerem z Frýdlantu a Matyášem Jerie z Libštátu.

Spolu s turnajem KP do 8 a do 10 let se ve Stráži hrál také Strážský žákovský open, 10. turnaj GP LK 2015/2016, a to (až na vyjímky) pro děti narozené 2007 a starší. Zde už měla Slavie větší zastoupení – Pavla Kačmara, Matěje Maršíka, Oskara Jiráska a bratry Blažkovi. Celkově se nejlépe z našich hráčů umístil Pavel Kačmar na 7. místě s 5 body. Kategorii celkově vyhrál Martin Říha z Libštátu. Pro naše mladé šachisty byl turnaj opět cenným sbíráním zkušeností, navíc si všichni účastníci na památku z turnaje odnesli nějakou cenu.

Výsledky zde.

Turnaj provázelo, stejně jako před rokem, slunečné počasí a ochutnali jsme i vyhlášenou strážskou zmrzlinu.

Jan Maršík