*******SLAVIA B zvítězila v Krajské soutěži družstev!!! ******** *** ***
sachyslaviarajče.net

Harrachov hostil již tradičně další významnou událost šachů mládeže – Mistrovství Čech H10, Mistrovství Čech H8 a přidružený turnaj Fit Fun Open.

Barvy Slavie zde hájili pouze Ondra Maršík v kategorii H8 (otevřený turnaj i pro neregistrované a zahraniční účastníky) a Matěj Maršík v turnaji Fit Fun Open (turnaj pro hráče, kteří se do mistrovství neprobojovali či nesplňují podmínku věku). V mistrovské kategorii chlapců do 10 let Slavie bohužel zastoupení neměla. Z ostatních oddílů v Libereckém kraji zde soutěžili hráči oddílu Desko Liberec (a mládežníci Deska v Fit Fun Open získali pěkná umístění), Varnsdorfu a největší zastoupení měl Libštát (a to ve všech kategoriích), který získal i medailové ocenění v kategorii H10.

sachyslaviarajče.net
sachyslaviarajče.net

Ondra a Matěj přijeli sbírat do Harrachova hlavně cenné zkušenosti. Ondra při měření sil ve své kategorii do 8 let vybojoval úspěšným závěrem velmi pěkné 10. místo. Pravdou je, že drobné chybičky ho asi připravily o ještě lepší umístění.

sachyslaviarajče.net
sachyslaviarajče.net

Také Matěj nasbíral mnoho cenných zkušeností v partiích s ostřílenými a zkušenými hráči a sehrál většinou vyrovnané partie, kde rozhodovala po velkém boji až koncovka. Nakonec Matějovi 5 bodů stačilo na krásné 14. místo (3. místo v kategorii do 12ti let) a nechal za sebou řadu kvalitních soupeřů. Všichni účastníci si turnajové klání i celý pobyt v Harrachově opravdu užili. Dík patří organizátorům turnaje za bezproblémový průběh.

Celkové výsledky jsou k dispozici zde:

H8:

H10:

Fit Fun Open: