"""" KP družstev v rapidu 4.5. Frýdlant """ 12.5. KP v rapidu, Stráž pod Ralskem """
sachy-mladezrajce.net
 

V sobotu 15. prosince 2018 Tělovýchovná jednota Desko Liberec ve spolupráci se Šachovou školou Desko Liberec uspořádala na ZŠ Broumovská Vánoční šachový turnaj.

Za Šachový klub SLAVIA Liberec se ho zúčastnili Pavel Kačmar, Jan Kaličiak, Vít Pleštil, Martin Putík a Octavian Cocerva.

Nejlepšího umístění dosáhl dlouholetý aktivní člen ŠK SLAVIA Liberec Pavel Kačmar, který v 1. lize v silné konkurenci získal pěkné 15. místo.

Ve 3. lize bojovali Jan Kaličiak, Vít Pleštil a Martin Putík.

Jan Kaličiak, který jako dítě svými figurkami proháněl po šachovnici bývalého mistra světa v šachu Veselina Topalova, se na několik let odmlčel. Během té doby však pilně studoval šachovou literaturu. Ze začátku turnaje se mu nabyté vědomosti příliš nedařilo aplikovat. Až na mé doporučení, že by bylo dobré udělat rošádu a po ní oběma věžemi vyjet zpoza pěšců, začal porážet jednoho soupeře za druhým.

Vítek Pleštil a Martin Putík si na soupeřích ověřovali různé varianty zahájení a rafinované tahy, které získali pilným docházením do šachového kroužku.

Náš nejmladší člen výpravy, Octavian Cocerva, který do šachového kroužku chodí necelý měsíc, začal svou šachovou kariéru od základu. V 6. lize se úspěšně zapojil se svými stejně starými kamarády do hry Vlci a ovečka.

Na závěr šachového turnaje si každý kromě Pavla Kačmara, který skromně prohlásil, že už doma všechno má, pod vánočním stromečkem vybral nějaký dárek.

Kluci, těším se na příští turnaj prožitý s vámi !

Podrobné výsledky najdete na http://chess-results.com/tnr400772.aspx?lan=5&art=4&turdet=YES