"""" KP družstev v rapidu 4.5. Frýdlant """ 12.5. KP v rapidu, Stráž pod Ralskem """
sachy-mladezrajce.net

 V sobotu 19. ledna 2019 uspořádal Šachový klub SLAVIA Liberec v Základní škole Oblačná šachovou soutěž O pohár ředitelky školy.

 Soutěže se zúčastnili žáci ze ZŠ Švermova a ZŠ Oblačná, škol, ve kterých vedeme šachovou výuku. Účastníci byli rozděleni do dvou kategorií. Mladší kategorie - žáci I. stupně, starší kategorie - žáci II. stupně.

Turnaj se hrál systémem každý s každým, 2 x 15 minut plus 5 sekund za každý tah. Vzhledem k tomu, že ve starší kategorii bylo málo žáků, tato kategorie se hrála dvoukolově.

Kromě mé maličkosti Za SLAVII Liberec se jako ředitel turnaje zúčastnil náš hospodář Bc. Jan Gončarov, který obstaral poháry, diplomy a další ceny a na dětech skutečně nešetřil. Během soutěže se pak věnoval volným hráčům a školil je v této nádherné hře. Dík za přípravu rovněž patří Janu Šlechtovi, kapitánovi družstva dospělých.

Mladší kategorii ovládli žáci ze ZŠ Švermova, kteří obsadili první dvě místa. Nejlépe si vedl Matouš Vodička, za ním se pak umístil Vojtěch Brna. Oba tito žáci se již zúčastnili několika turnajů a podařilo se jim zúročit získané vědomosti. Jako třetí se umístil žák ZŠ Oblačná Vladimír Košátko. Dále pak následovali žák první třídy Octavian Cocerva, který již začal jezdit na turnaje a je na něm vidět, že o šachy má zájem a Maxmilián Lank, který si dnes vybral svůj smolný den.

Ve starší kategorii byli pouze žáci ze ZŠ Oblačná. Je vidět, že mají svou paní ředitelku rádi a o poháry se doslova poprali. Na prvním místě skončil spolehlivý a výkonnostně vyrovnaný Martin Putík, na druhém místě Jaroslav Košátko, který u nás začal hrát až v tomto školním roce a na třetím místě si pro svou nepozornost svůj smolný den vybral Vítek Pleštil.  

Všem účastníkům tohoto krásného dopoledne a jejich doprovázejícím rodičům děkujeme za účast.