*******SLAVIA B zvítězila v Krajské soutěži družstev!!! ******** *** ***
sachy-mladezrajce.net
 
sachy-mladezrajce.net
 

Ve čtvrtek 21.11. 2019 se konal v reprezentačních prostorách restaurace U Košků tradiční okresní přebor škol v šachu. ZŠ Oblačná obsadila obě kategorie a z obou si přivezla medaile.

V mladší kategorii školu reprezentovali Jan Schiffert, Vladimír Košátko, Octavian Cocerva a Matěj Denk. Nejdříve to vypadalo, že starší kategorie nebude obsazena. Martin Putík a Petr Machálka v tomto školním roce přestali na šachy chodit a tak zbýval pouze Jaroslav Košátko. Tomu se však nechtělo sedět ve škole v tak významný den, kdy se koná v Liberci šachový turnaj a to dokonce v době školního vyučování. Přemluvil tyto dva odpadlíky, aby si to opět rozdali na šachovém poli se svými vrstevníky a přitáhl ještě dalšího borce, Jakuba Šprysla, kterého šachový svět dosud neznal. A starší kategorie byla naplněna. 

Kluci bojovali jako lvi. Oba lídři na prvních šachovnicích, Jan Schiffert v mladší kategorii získal 5 bodů ze šesti možných a Martin Putík ve starší kategorii získal 4 body z pěti možných. A ostatní kluci za nimi o moc nezaostávali. Výsledkem bylo, že si všichni přivezl domů dvě medaile. Jednu za umístění v soutěži škol v rámci družstev, druhou za umístění v soutěži škol v rámci jednotlivců. 

Podrobné výsledky najdete na 

http://chess-results.com/tnr491238.aspx?lan=5  

http://chess-results.com/tnr491232.aspx?lan=5  

http://chess-results.com/tnr491239.aspx?lan=5  

http://chess-results.com/tnr491235.aspx?lan=5