*******ŠK SLAVIA Liberec A - Krásná Lípa 5,5 : 2,5 *******ŠK SLAVIA Liberec B – ŠK Česká Lípa C 3 : 2 ******* PF 2023 ******** *** ***

Okresní přebor škol v šachu se konal ve čtvrtek 27.1. 2022 tradičně v restauraci U Košků. Základní školu Doctrinu reprezentovali Vít Guliáš, Filip Hoffmann, Vít Kožich a Vít Frieser.

 Kluci soutěž rozjeli ve velkém stylu. Krátce po zahájení mi přišel Fíla nahlásit své vítězství. Neuběhla ani minuta a svého soupeře zmasakroval šustrmatem. Pak přicházeli další a samá vítězství. Zkrátka, všichni vyhráli a od prvního kola jsme se usadili v čele tabulky.

Okresní přebor se pro malý počet družstev kvůli koronaviru hrál švýcarským systémem jako turnaj jednotlivců. Pak se sečetl počet dosažených bodů čtyř nejlepších hráčů každého družstva a z celkového výsledku vzniklo pořadí škol.

Švýcarský systém je založený na tom, že po prvním kole proti sobě hrají vítězové s vítězi, poražení s poraženými. Ve třetím kole opět vítězové s vítězi, poražení s poraženými a tak dále. Tím pádem kluci proti sobě měli čím dál těžší soupeře. S vedením jsme vydrželi do čtvrtého kola, pak se to zlomilo a v čele se usadilo družstvo ZŠ Broumovské, které si své vítězství už udrželo. Jako třetí se umístili borci ze ZŠ Kaplického.

Reprezentantům ZŠ Doctrina patří velké uznání za jejich bojovnost. Bylo to jejich první vystoupení mimo školu. Do šachového kroužku chodí tři měsíce, na turnaj přijeli nasát sportovní atmosféru.

Podrobné výsledky najdete na http://chess-results.com/tnr607830.aspx?lan=5&art=1

Fotogalerie: https://sachy-mladez.rajce.idnes.cz/Doctrina_Okresni_prebor_skol/