"""" 24.3. ŠK Libštát - ŠK SLAVIA Liberec A """ 7.4. TJ Lokomotiva B - SLAVIA B """

O víkendu 30. 5. - 31. 5. 2015 proběhlo v rámci festivalu Šachové Zaječice (v Junior Centru Seč se hrály tři turnaje). Naše výprava, pod vedením trenéra mládeže Jana Weisra, organizátora a předsedy Vojty Šice a vrchního fotografa Vaška Šíra se s mládeží zúčastnila hlavního turnaje. Fotogalerie

sachyslaviarajče.net

Mistrovství České republiky družstev starších žáků v rapid šachu pod názvem Omega plus OPEN.
V turnaji zaslouženě zvítězilo vyrovnané družstvo Oaza Praha před 2222 ŠK Polabiny Pardubice.  Bronzové medaile putují do Vlašimi. Ze zástupců našeho kraje skončila na 20. místě Novoborská ŠA, 25. Desko Liberec a naši mládežníci ve složení Vojta Šír, Míla Adamec, Karel Hladík, Jakub Faistauer, Pavel Kačmar a Anna Čejková skončili na 43. místě. Výsledky

METOS Chrudim OPEN
V turnaji dvojic zvítězilo duo z BŠŠ Frýdek-Místek. Druhé místo tentokrát uhrálo duo z Wroclawi MUKS MDK Fabryczna a z třetího místa se raduje ŠK ERA Poštovní spořitelna Praha.  Turnaje se za náš kraj zúčastnila družstva z ŠK Libštát  ve složení Filip Dolenský a  Adam David kteří skončili na 12. místě. Na 18. místě (35 nasazená) skončila dvojice z Deska Liberec ve složení Matthias Hauser a Václav Rydvan. Celkem Hrálo 44 dvojic. Výsledky.

DS Brno OPEN
Turnaj jednotlivců byl bez zástupců ŠSLK a měl stejného vítěze jako loni. Pohár a 1.500,-Kč si odvezl Jakub Půlpán z 2222 ŠK Polabiny Pardubice (letos mu bude 17 let), 1.200,-Kč dostal Pavel Holásek z Ústí nad Orlicí a rovných 1.000,-Kč IM Vojtěch Plát, TŽ Třinec. Výsledky.