""""KP družstev v rapidu 4.5. Frýdlant """ 7.4. TJ Lokomotiva B - SLAVIA B 2 : 3 """

Jak naše áčko skončilo minulý rok, tak začal náš „B“tým … a to nářezem od Frýdlantu. Sestava přitom vypadala na více jak uhraný půlbod. Já tentokrát nehrál, ale přijel se rychle podívat po hodině dvanácté. U dveří mě vítal Láďa Krch … a na otázku jak si stojíme … s úsměvem odpověděl ... "mi dobře, vedeme 2 : 0". Pochopil jsem záhy.

Mára Gombala prohrál právě s Láďou Krchem, když bětnul věž a nevšiml si věže schované na á sloupci, která oběť lehce vyvrátila.

Další partii už měl za sebou Míla Pitař, který ztratil pěcha, ale ještě v hratelné pozici se snažil příliš optimisticky prosadit svého volného. To mu ale Ondřej Kučina vyvrátil, pěšáčka záhy sezob a prakticky bylo po partii.

Další partii prohrál Míra Schiffert s Ottou Pavlíkem. Míra v zavřené partii nechal příliš temp a prostoru soupeřovým figurkám, které protlačili svého pěšce vstříc výhře.

Ani pohled na partii Péti Janouše, hrajícího na první desce s Janem Křelinou, neskýtal optimistický pohled. Náš borec měl o pěšce méně a pokoušel se o poslední protiakci dámou. Bohužel tento atak soupeř odrazil … a já musel pryč. Poté jsem se dozvěděl, že i tato partie skončila naší prohrou.

Jediný půlbod vydoloval ze zápasu Lubo Jína, který remizoval za již jasného stavu v náš neprospěch s Honzou Hrouskem