""""KP družstev v rapidu 4.5. Frýdlant """ 7.4. TJ Lokomotiva B - SLAVIA B 2 : 3 """

Šesté kolo KP jsme hráli na Desku … a opět prohra. Bez několika hráčů základu už vyhlídky před zápasem nevypadali dobře a průběh partií tomu dal plně zapravdu. Jedinou naši výhru zařídil Lubo Jína, který v pěšcové koncovce zkušeně přetlačil Pavla Římovského.

Jako první skončila partie na páté šachovnici, když Jirka Slaba v o něco lepší pozici přijal nabídku remízy od Honzy Petráně.

Bohužel v té době jsem už hrál bez koníka, kterého jsem si nechal lapit pěšcem na sedmé řadě. Pasívní zahájení s hrubkou bylo pro zkušeného Jaroslava Kučeru jasnou pobídkou k výhře.

Ještě přede mnou prohrál Míla Pártl se Zdeňkem Krtoušem. Elo převaha se projevila záhy i na šachovnici ztrátou pěšců našeho borce a s tím si už soupeř věděl rady.

Roli kapitána jsem poté předal naší jedničce „DRAKU“ Jířímu, který v zahájení za černé bětnul pěšce. Zdeňka Cakla tím sice nepřehrál, ale remízu se mu podařilo vydřít. A tím náš bodový přísun skončil.

Mára Gombala si nechal rozbít pěšcovou strukturu Honzou Novákem a navíc pěšec soupeře prošel až na šestou řadu. Závěr jsem sice již neviděl, ale Mára tlaku neodolal.

Fanda Lašek prohrál s Jaroslavem Novotným. Také se nechal zatlačit, hrál bez pěšce a soupeř svou výhodu již nepustil.

Nadějnou partii sehrál David Šafránek s Matějem Blaškem. Při rozboru bylo několik možností, kdy mohl soupeře dostat do úzkých, ale své možnosti nevyužil a postupně si pozici zhoršil a nakonec také prohrál.