""""KP družstev v rapidu 4.5. Frýdlant """ 7.4. TJ Lokomotiva B - SLAVIA B 2 : 3 """

Memoriál Z. Kobra vyhrál J.Gregor, přeborníkem kraje je J.Groh

Liberec - Celkem 65 šachistů a šachistek z 24 oddílů se zúčastnilo druhého ročníku Memoriálu Zdeňka Kobra v rapid šachu, který uspořádal v restauraci U Košků oddíl TJ Slavie Liberec. Turnaj byl pro hráče z Libereckého kraje zároveň krajským přeborem v této šachové disciplíně.

Celkovým vítězem se před třemi pražskými účastníky stal čtvrtý nasazený, mistr FIDE Jiří Gregor z Neratovic (ELO 2275), který v devíti partiích, hraných tempem 2x15 minut, získal osm bodů. Prohrál pouze v 5. kole se Štěpánem Formanem (2320) ze Sokola Kobylisy. Ten po této partii vedl s plným počtem bodů, ale v následujících kolech ztratil 1,5 bodu za tři remízy a obsadil nakonec druhé místo. Na třetí příčce skončil hlavní favorit, mezinárodní mistr Radoslav Doležal (2360) z TJ Pankrác.

Z hráčů Libereckého kraje se nejlépe umístil Jiří Groh (2054) z Deska Liberec. Jeho celkově páté místo mu vyneslo titul krajského přeborníka.

Nejúspěšnější ženou se stala Adéla Zákoucká (2021) z Jičína, jež byla celkově desátá. Mezi seniory nad 60 let zvítězil Miroslav Kamlach (2102) z Loko Praha, cekově sedmý.

Z Libereckého kraje startovalo 50 hráčů z 10 oddílů (Desko Liberec, Lokomotiva Liberec, Slavie Liberec, Spartak Rokytnice nad Jizerou, ŠK Frýdlant, Jiskra Tanvald, Zikuda Turnov, ŠK Česká Lípa, TJ Semily a UD Hamr na Jezeře).

Celkové pořadí: 1. Gregor (Neratovice) 8 bodů, 2. Forman (Kobylisy) 7,5, 3. Doležal (Pankrác) 7, 4. Schula (Mahrla Praha) 6,5, 5. Groh 6,5, 6. Cakl (oba Desko Liberec) 6, 7. Kamlach (Loko Praha) 6, 8. Paldus (Slavie Liberec) 6, 9. Kadeřábek (Tanvald) 6, 10. Zákoucká (Jičín) 6.

Kategorie do 16 let: 1. T. Suchomel (Desko) 5,5 (celkově 17.). Kategorie do 12 let: 1. Viták (Desko) 5 (celkově 26.). Kategorie do 8 let: 1. Hušková (Desko) 3 (celkově 57.).