""""KP družstev v rapidu 4.5. Frýdlant """ 7.4. TJ Lokomotiva B - SLAVIA B 2 : 3 """

Slavia Liberec uspořádala dne 26.9.2015 v armádní budově 31. pluku  Liberec  (dolní kasárny) 2. ročník Slavia Open Liberec, který je zároveň prvním turnajem Velké ceny Libereckého kraje

sachyslaviaFotogalerie

.Před začátkem klání mládežníků vyhlásil rozhodčí turnaje Jan Malec výsledky 0. ročníku Velké ceny Libereckého kraje mládeže 2014/15.
Výsledky zde

Do Libereckých kasáren přijelo 41 mládežníků.  Pořadatelé připravily ceny pro všechny, poháry pro vítěze jednotlivých kategorií a možnost focení s profesionálními vojáky. Na poslední kolo překvapení: natáčení regionální televizí RTM+ a první rozhovory nejmladších vítězů před kamerou. Tato reportáž je již ve vysílání RTM+

V rámci  reportáže z turnaje, proběhl  i rozhovor s Janem Weisrem pro podporu projektu  Šachy do škol.
Další projekt, který byl na turnaji Slavia Open mládeže prezentován, je  podpora Krajské soutěže v řešení taktických úloh pro mládež *1998 a mladší a tím i pomoc pro trenéry kroužků mládeže. Vede Jan Weiser, trenér mládeže. 
Tohoto projektu se můžou účastnit mládežníci ze všech kroužků (školy, kluby a mohou jej využívat trenéři mládeže k další práci).
Odkaz, propozice, přihlášky zde: http://www.janwe.cz/sachy

K samotnému klání šachových nadějí:
mládežníci hráli v rapid tempu na 9 kol a bylo vidět jak obrovské zaujetí pro hru pokročilých, tak první nesmělé kombinace začínajících. Přesto, že pravidla rapid šachu mají tu nevýhodu, že nemožný tah prohrává, většina začínajících mládežníků řešila pozici dohodou a v partii se pokračovalo.
Za Slavii  nastoupily ve věkové  kategorii H12 Ladislav Jíra (pátý v kategorii a 22 celkově), v  H 17 Karel Hladík celkově 7 (v kategorii pátý), Pavel Kačmar skončil celkově na 12 místě a Daniel Mandák obsadil 31 místo.

Nejvíce mládežníků přijelo ze ZŠ Partyzánská Česká Lípa pod vedením paní Jínové. Celkově třináct. Tímto děkujeme za podporu a výtečné výsledky.

Dívky:                 1. Kristýna Kučerová, 2. Anna Čejková, 3. Kateřina Vaškovská
Kategorie H 7:     1. František Zákutný, 2. Šimon Loffer, 3. Tomáš Stehlík
Kategorie H 8 :    1. Filip Sichrovský, 2. David Křelina, 3. Tomáš Hrubý
Kategorie H 10:   1. Maththias Hauser, 2. Martin Habenicht, 3. Jiří Adámek
Kategorie H 12:   1. Matěj Hurtík, 2.Tomáš Sichrovský, 3. Tomáš Viták
Kategorie H 17:   1. Tomáš Pop, 2. Jiří Viták, 3. Adam Podzimek

Výsledky zde
Fotogalerie z Vyhlášení cen minulého ročníku a zahájení ročníku nového Slavia Open
http://sachyslavia.rajce.idnes.cz/Slavia_open_Liberec_2015_mladez_2.r/