"""" KP družstev v rapidu 4.5. Frýdlant """ 12.5. KP v rapidu, Stráž pod Ralskem """

Po vysoké porážce v prvním kole jsme na další zápas nasadili výrazně silnější sestavu s jednoznačným záměrem napravit si reputaci. A to se nám poradilo.

Sice překvapivě prohrál Lukáš Václavíček se Zdendou Caklem, ale zbývající partie již probíhaly zcela v režii slávistů.

Z rovnováhy se příliš nevychýlila partie mezi Markem Gombalou a Honzou Novákem nejstarším. Ale další partie se již vychylovaly výrazně v náš prospěch. Francouzská černými v podání Honzy Petráně určitě nebylo nic, co by si hráč Deska chtěl dát za rámeček. Jirka Jareš získal již ze zahájení drtivou převahu kterou tak dlouho stupňoval, až domácímu hráči nezbylo, než rezignovat.

I náš kapitán, Honza Šlechta, svého soupeř mlel jako kafomlýnek a netrvalo dlouho, a ujali jsme se vedení. Po poklidné remíze mezi domácím Tomášem Braunem a našim Lubošem Jínou již zbývající partie probíhaly pod taktovkou slávistů.

Petr Paldus ukázkově prezentoval výhodu lepšího koně proti horšímu střelci v koncovce lehkých figur a zaslouženě zvítězil.

Já jsem se v partii s Jirkou Grohem rozhodl převahu 2 pěšců uplatňovat poněkud krkolomně v koncovce nestejných střelců ve snaze ukázat, že i tento typ pozic ovládám. Nakonec se mi po drobných peripetiích podařilo partii dotáhnout do vítězného konce.

Jako poslední svou partii dohrával jako skoro tradičně Pavel Peníška, kterého šachy tak baví, že se jich nemůže nabažit a přesouvá figurky po šachovnici i v době, kdy někteří jeho spoluhráči už jsou ze zápasu dávno doma. Tentokrát se obětí Pavlovi vytrvalosti stal domácí talent, pan Novák mladší. Domácí hráč nevyužil některých taktických možností a ve složité koncovce podlehl rafinovaným manévrům našeho matadora.

A tak z toho nakonec bylo rekordně vysoké vítězství nad obávanými soupeři.

 

Tabulka       Foto         

Šachovnice

 

Desko Liberec "B"

 

ŠK Slavia Liberec

Cakl Zdeněk

2006

1

-

0

2063

Václavíček Lukáš

Petráň Jan

2021

0

-

1

1980

Jareš Jiří

Groh Jiří

1931

0

-

1

2013

Janouš Petr

Novák Jan

1948

½

-

½

1910

Gombala Marek

Kučera Jaroslav

1890

0

-

1

2014

Paldus Petr H

Novák Jan

1819

0

-

1

1849

Peníška Pavel

Braun Tomáš

1726

½

-

½

1766

Jína Luboš

Lisko Petr

1569

0

-

1

1723

Šlechta Jan

 

2

-

6

 

 

3. kolo    25.11 v  10:00    ŠK Slavia Liberec - 1.Novoborský ŠK "B"